Вчора, 5 червня, в Іллінецькій міській ОТГ під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка відбулось виїзне розширене засідання конкурсної комісії обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

 

Участь у виїзному засіданні взяли члени конкурсної комісії, заступники голови облдержадміністрації, директори профільних департаментів ОДА та представники громадських організацій, а також об’єднаних територіальних громад. До обговорення актуальних питань долучилися голови районних державних адміністрацій, міських, селищних та сільських рад.

Під час робочої поїздки учасники зустрічі ознайомилися з роботою сміттєсортувального комплексу з переробки ТПВ.

«На сьогодні влада Вінниччини відпрацьовує схему утилізації твердих побутових відходів у регіоні, яка з точки зору економіки, логістики, дорожнього сполучення та кількості населення покаже, де саме реалізовуватиметься будівництво сміттєсортувальних ліній по Вінницькій області», - зауважив перший заступник голови ОДА,  голова конкурсної комісії Андрій Гижко.

У ході засідання голова Іллінецької міської ОТГ Володимир Ящук презентував «Стратегію збалансованого розвитку Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади» та розповів про головні досягнення громади, реалізацію екологічних заходів, зокрема, щодо втілення проекту «Придбання обладнання для перероблення пластикових відходів з метою виробництва піщано-полімерної тротуарної плитки на території Іллінецької міської ОТГ».

«Сьогодні на сміттєсортувальному комплексі пропонується облаштувати цех з переробки пластикових відходів для виробництва піщано-полімерної тротуарної плитки. Даний вид плитки має ряд переваг, а саме: високий рівень міцності, стійкість до стирання, хімічної та вологостійкості, а також витримку низької температури до -70 С. Натомість, невелика вага зменшить витрати на її транспортування» - зазначив Володимир Ящук.

До уваги всіх присутніх директором Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимиром Мережком представлено проект логістичної моделі збільшення територіального охоплення збору твердих побутових відходів для переробки на Іллінецькому сміттєсортувальному комплексі, яка передбачає наявність облизько п’яти майданчиків у кожній територіальній громаді. У разі сортування відходів в ОТГ буде запроваджуватися нульовий тариф на вивезення ТПВ, що також передбачає посилення мотивації населення до сортування ТПВ, а це значно збільшить об’єми вторинної сировини та забезпечить повну окупність процесу вторинної переробки, яка запроваджується в громаді.

«Запровадження логістичної схеми та реалізація даного проекту з придбання обладнання для переробки пластикових відходів надасть не тільки нові можливості, а й запровадить цикл вторинної переробки відходів, забезпечить розвиток новітніх екологічних технологій виробництва, сприятиме створенню нових робочих місць та покращить екологічну ситуацію одразу в декількох територіальних громадах», - зауважив Володимир Мережко.

Як результат, члени конкурсної комісії на засіданні підтримали реалізацію трьох проектів, фінансування яких здійснюватиметься за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2019 році на суму 6 200 тис.грн. Йдеться про придбання обладнання для перероблення пластикових відходів з метою виробництва піщано-полімерної тротуарної плитки на території Іллінецької міської ОТГ на суму 2 200 тис. грн, реконструкцію каналізаційної насосної станції з напірним та самоплинним каналізаційним колектором с. Крижопіль на суму 2 000 тис. грн та реконструкцію каналізаційних очисних споруд Якушинецької сільської об'єднаної територіальної громади на суму 2 000 тис. грн.

 

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації