5 травня Немирівську районну державну адміністрацію відвідав заступник начальника Управління державної реєстрації - начальник відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Ярослав Миколюк з метою забезпечення роботи мобільної точки доступу до системи безоплатної правової допомоги з питань захисту прав землевласників та землекористувачів.

За участі Начальника управління економіки Немирівської районної державної адміністрації Яхна Олександра Михайловича відбулася зустріч з представниками громадськості та бізнесу, державними реєстраторами  Немирівського району, на якій було приділено увагу діяльності обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель та збіжжя. Крім того, доведено до відома присутніх порядок розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу, а також наголошено на таких перевагах адміністративного оскарження рішень, дій, бездіяльності державного реєстратора як безоплатність та оперативність розгляду. Також було приділено увагу правовому механізму оренди земельної ділянки, можливостям використання Онлайн-сервісів Міністерства юстиції України, та єдиному на сьогодні дієвому заходу по запобіганню та ранньому виявленню протиправних посягань на нерухоме майно фізичних та юридичних осіб, яке надає сервіс моніторингу SMS-МАЯК.

Разом з тим, була проведена правороз’яснювальна робота з представниками ТОВ «Вікітан» та працівниками закладів торгівлі стосовно їхніх прав на оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців.

Після зустрічі відбувався тренінг з державними реєстраторами виконавчого комітету Немирівської міської ради стосовно змін в діючому законодавстві.