Сьогодні, 7 червня, відбулась робоча поїздка голови облдержадміністрації Валерія Коровія до Погребищенського та Липовецького районів Вінницької області з метою інспектування стану проведення робіт з розчищення русел річок Рось та Вільшанка.

 

«Ситуація з водоймищами Вінниччини близька до критичної, зокрема, що стосується якості води. Тому ми поставили перед собою чітке завдання: відновити природний стан водних об’єктів регіону та покращити їх безпечність для навколишнього природного середовища. Ми вже маємо певні напрацювання та позитивний досвід, який переймають місцеві громади Вінниччини, закладаючи кошти на роботи з очищення водоймищ», – зазначив Валерій Коровій.

Річка Рось – це права притока Дніпра, що протікає територією Вінницької, Київської та Черкаської областей. Довжина річки – 346 км, площа басейну – 12 575 км. кв., ширина – від 20 до 50 метрів.

На Росі розташовані міста Погребище, Біла Церква, Богуслав та Корсунь-Шевченківський. Вона має як економічне так і стратегічне значення не лише для Вінничини, але й для сусідніх областей.

Відповідно до затвердженої проектно-кошторисної документації, планується проведення ряду технічних робіт на загальній площі близько 0,5 га, зокрема, підняття намулу, прочистка джерел та укріплення прибережної смуги, а також ремонт та реконструкція комплексу гідроконструкцій.

«Ми зробимо все для того, щоб відновити природний стан цього водного об’єкту, сприяти його систематичному поповненню водою та перетворення на потужний екологічний комплекс», – відзначив Валерій Коровій.

Інший інспектований водний об’єкт – річка Вільшанка, що протікає у межах Липовецького району області, ліва притока Десни.

У зв’язку з нерестом, роботи по розчищенню русла річки продовжаться з 10 червня поточного року. Наразі рівень води зріс з 0,5 метрів до 5 метрів. Планується за період проведення технічних робіт підняти близько 160 тонн намулу, що значно покращить якість води у прилеглих населених пунктах.

Окрім того, по завершенню робіт на березі річки у районі міста Турбів, планується облаштувати низку спеціалізованих місць відпочинку.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Коровія, наразі триває підготовки проектно-кошторисної документації щодо проведення очисних робіт на  річці Південний Буг у районі міста Хмільник Хмільницького району.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації