Близько п’ятої години ранку, сьогодні, 9 червня, в ставок, що у Погребищенському районі, потрапила майже тонна пестицидів.

Як повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, отрутохімікати потрапили у водойму разом із вантажівкою, якою кермували зловмисники, що викрали пестициди на одному із агропідприємств.

Авто з крадіями перевернулося і шкідливі речовини потрапили в місцевий ставок.

Відтак, вранці на місце події прибули представники поліції, обласної екологічної інспекції та санітарної лабораторії, а також оперативно-рятувальний підрозділ ДСНС. Автомобіль було піднято на поверхню. Здійснено забір проб води, всі пестициди ідентифіковані за класами небезпечності.

Як зазначив Андрій Гижко, станом на 18:00 год., 9 червня, отруєння риби чи іншого серйозного впливу на довкілля не виявлено. Всі необхідні остаточні аналізи будуть готові о восьмій годині ранку, 10 червня.

«Прохання до місцевих жителів: до остаточного встановлення результатів концентрації отруйних хімікатів в довкіллі утриматися від купання, ловлі риби, забору води з водойми чи напування худоби», – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації