Сьогодні  публічна сільська бібліотека – це не тільки зібрання книжкових колекцій, але й величезний світ соціальних комунікацій для людей, об`єднаннях пошуком знань. Реальне майбутнє – у тих бібліотеках, які поєднують традиційну культуру спілкування з книгою та нові інформаційні технології. Це – стратегічний напрям на шляху модернізації української бібліотечної системи й перспективи зміцнення партнерських відносин зі світовим бібліотечним, інформаційним і культурним співтовариством.

В червні місяці в Районному будинку культури пройшов семінар практикум бібліотекарів Немирівського району на тему " Сучасна бібліотека: інновації та традиції".

Семінар проходив у наступному форматі:

1."Сучасна сільська бібліотека: поєднання традиційних форм та нових підходів" (методист по обслуговуванню сільських бібліотек району Петрова Л.О).;

2.Традиційні форми і методи роботи сільських книгозбірень:

- з досвіду роботи Сокілецької сільської бібліотеки (зав. бібліотекою Стецун О.С.);

- з досвіду роботи Кудлаївської сільської бібліотеки (бібліотекар Салдугей О.Ф.);

- з досвіду роботи Воробіївської сільської бібліотеки (бібліотекар Василишина Н.Ф).

1. Бібліотечне краєзнавство та його напрямки:

- мистецький клуб "Берегиня"( зав. бібліотекою с. Мухівці Гук Л.В.);

- туристично-краєзнавча робота Новоселівської сільської бібліотеки(зав. бібліотекою Цибуля М.В).

1. Інновації у роботі сільських бібліотек:

- з досвіду роботи Вовчоцької сільської бібліотеки (зав. бібліотекою Цурман Г.А);

- "Бібліодрайв для молодих та модних" (презентація, бібліотекар Бондурівської сільської бібліотеки Деркач Н.І.);

- "Традиції у переплетінні з інноваціями у роботі сільської книгозбірні" (слайд-презентація, бібліотекар Рачківської сільської бібліотеки Волос Т.М.).

Семінар проходив у атмосфері активного професійного спілкування і вдало доповнювався переглядом слайдів, роликів, презентацій на основі досвіду роботи бібліотек району та кращих бібліотек України з використання традиційних та інноваційних підходів.

Приємною родзинкою заходу стало відзначення подяками бібліотекарів-учасників обласного молодіжного конкурсу "Моя рідна земля Україною зветься" від Немирівського районного відділу культури та туризму Немирівської РДА. Подяки отримали: завідуюча Сокілецькою бібліотекою Стецун О.С., завідуюча Вовчоцькою сільською бібліотекою Цурман Г.А., завідуюча Рачківською сільською бібліотекою Нікіфоренко Л.П. А від управління культури Вінницької обласної державної адміністрації  та обласної бібліотеки для юнацтва в номінації "Поезія" було нагороджено почесним дипломом та пам'ятним сувеніром переможця конкурсу - Вівтоненко Марину, учителя української мови та літератури, с. Рачки.

Значення сільської бібліотеки як соціального інституту залежить від її значущості у створенні духовного клімату місцевої громади, від об’єктивних факторів соціально-економічної ситуації на селі, від того, яке місце в житті села займає бібліотека. Незважаючи на труднощі, які переживають бібліотеки в селі сьогодні, сільські книгозбірні виступають своєрідним захисником права населення на доступ до інформації та залишаються осередками збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села .