Сьогодні, 25 червня, на Вінниччину з робочим візитом прибула виконуюча обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. В якості спікера вона взяла участь у нараді щодо ефективності роботи структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку облдержадміністрацій.

 

Перед початком наради урядовець зустрілася із головою обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм та першим заступником голови ОДА Андрієм Гижком, аби обговорити сучасні тенденції агропромислового розвитку краю та підвищення його експортного потенціалу зокрема.

В рамках зустрічі було обговорено перспективні напрямки співпраці з областю та  ключові аспекти державної фінансової підтримки сільгосптоваровиробників.

«Мінагрополітики України пропонує державні програми підтримки фермерським господарствам. Однак фермери мають недостатньо інформації про можливості підтримки, яку вони можуть отримати від держави. Сільське господарство не в Києві, воно в регіонах. Тому ми плануємо провести цілу низку нарад та семінарів в різних областях України»,  – зазначила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

У свою чергу, голова облдержадміністрації Валерій Коровій зауважив, що державна фінансова підтримка сільгосптоваровиробників, що стосується, зокрема, часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, знаходить чимало схвальних відгуків у аграріїв Вінниччини.

Керівник області ознайомив в.о. Міністра з основними позиціями соціально-економічного розвитку краю. Голова ОДА також поінформував керівника відомства щодо інвестиційної привабливості підприємств АПК та реалізації екологічних проектів.

«Нам вдалося реалізувати значну частину серйозних інвестиційних проектів. Ми об’єднали кілька функцій у повноваженнях обласного департаменту з питань агропромислового розвитку – стимулювання розвитку аграрного бізнесу, збереження екології і державний нагляд за використанням і охороною надр», – повідомив Валерій Коровій. Він також зазначив, що чимало область досягла і в напрямку екологічних проектів.

«Ми маємо, чим пишатися. На Вінниччині нам вдалося сформувати таке бізнес-середовище, в якому домінує здорова конкуренція та створено рівні умови для всіх учасників ринку. Відтак, інвестиційна привабливість краю зростає», – зауважив керівник регіону. 

Торкаючись питань реалізації реформи децентралізації на Вінниччині, голова облдержадміністрації зазначив, що об’єднана громада – це інструмент для активних громад, які прагнуть щось змінити на користь своїх мешканців. За словами Валерія Коровія, повноваження, фінансові ресурси і контроль – ось «три кити», на яких базується ефективна модель місцевого самоврядування.

Наразі, на Вінниччині створено тридцять шість ОТГ, що включили в себе 108 колишніх дрібних громад, це близько 30 % населення області, – додав перший заступник голови ОДА Андрій Гижко.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації