Під головуванням першого заступника голови Немирівської районної державної адміністрації Урбанського Богдана Петровича 27.06.2019 року проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні комісії заслухано інформацію завідувача сектору з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами управління економіки Немирівської районної державної адміністрації Шевчук Олександр Іванович щодо підвищення безпеки потенційно-небезпечних об'єктів розташованих на території району.

В сучасних умовах об’єкти виробничої сфери часто стають джерелом серйозної загрози для суспільства. Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру, є створення систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Призначення систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, полягає в ранньому виявленні загрози виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об’єктах і об’єктах підвищеної небезпеки, а також в оповіщенні обслуговуючого персоналу (інженерів, керівництва і т.д.) про виникнення даної загрози або про виниклу надзвичайну ситуацію.

Відповідно до ст. 53 Кодексу цивільного захисту України, протоколу засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 листопада 2018 року № 20 підлягають обладнанню автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення 10 об'єктів.

Підводячи підсумки засідання комісії, Урбанським Б.П. було відмічено  важливість впровадження на визначених об’єктах автоматизованих систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення. Адже від наявності і справності даної системи залежить швидкість виявлення та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій (подій).

Управління економіки Немирівської

районної державної