З метою запобігання виробничого травматизму і виникнення аварій на підприємствах АПК, СКС та деревообробної промисловості, у зв’язку з можливим аномальним підвищенням температури довкілля, управління соціального захисту населення райдержадміністрації звертається до представників органів влади на місцях,

суб’єктів господарювання усіх форм власності протягом липня-серпня поточного року забезпечити дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

Спекотний мікроклімат має шкідливий вплив на організм людини, викликаючи погіршення самопочуття, зниження працездатності, загострення хронічних хвороб. Особливо це стосується тих, хто працює на відкритих місцевостях, у виробничих і громадських приміщеннях без кондиціонування. Робочий процес за таких умов необхідно організовувати з урахуванням заходів профілактики перегрівання організму і рекомендацій, викладених у пам’ятці.

• З метою профілактики перегрівання організму необхідно організувати раціональний режим праці. При роботах на відкритих місцевостях і температурі зовнішнього повітря 350С і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджених приміщеннях. При цьому допустима сумарна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання не повинна перевищувати 4-5 годин, і 1,5-2 години для осіб без спеціального одягу.
  • В охолоджуючих приміщеннях, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24-250С.
  • Робота при температурі зовнішнього повітря більше 370С за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних). За цієї температури не рекомендується проведення робіт на відкритому повітрі. Слід змінити порядок робочого дня та перенести години роботи на ранковий або вечірній час.
  • Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг з натуральних тканин. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб, які відповідно до проведених медоглядів не мають проблем із здоров’ям. З метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно дотримуватися питного режиму. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю 10-150С.
  • Для оптимального водо забезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв, соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму. При температурі повітря більше 300С і виконанні робіт середньої важкості, потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно один стакан кожні 20 хвилин.