Про це сьогодні, 31 липня, в ефірі програми «Час змін» радіокомпанії «Місто над Бугом» зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

З якими підприємствами асоціюється Вінницька область на міжнародному ринку? У чому полягає феномен інфраструктурного розвитку Вінниччини?

Чи всі ОТГ Вінниччини професійно розпорядились тим інструментом, який отримали в рамках децентралізації? Наскільки визріла необхідність формування префектур в Україні?

Про ці та інші питання йшла мова під час радіоефіру.

Як зауважив голова облдержадміністрації, на Вінниччині вдалося створити конкурентне середовище для ведення бізнесу, розвитку аграрного сектору,  залучення інвестицій та впровадження інновацій.

«Протягом кількох останніх років нам вдалося створити достатньо потужну управлінську вертикаль, якапродемонструвала свою ефективність. Вінниччина займає перше місце в Україні за цілою низкою показників соціально-економічного розвитку: за показниками роздрібного товарообороту +18%, за динамікою приросту обсягів промисловості +20%, в аграрному бізнесі +16%, за динамікою приросту будівництва, виконаного будівельними організаціями власними силами + в 2,3 рази. Найнижчі інфляційні процеси в Україні, передові досягнення в сільському господарстві – ці показники є результатом послідовних рішень, що впроваджуються в області протягом кількох останніх років», – повідомив Валерій Коровій.

«Ми створили середовище, яке дає можливість залучати інвестиції. Зняли всі перепони по залученню інвестицій в сфері аграрного бізнесу, визначили точки потенційного економічного зростання. Ефект, який ми отримали, позитивно відчувається в контексті наповнення місцевих бюджетів, зростання бюджетів розвитку територіальних громад, виплати земельних паїв, створення нових робочих місць, динаміці зростання середньомісячної заробітної плати», – наголосив  керівник регіону.

Разом з тим, як зазначив посадовець, область є частиною тих змін, які відбуваються в державі. Соціально-економічні процеси в області невіддільні від загальнодержавних.

«Нині ми переживаємо важкий, але й дуже відповідальний період. Є чималий пул позитивних напрацювань і дуже хотілося б, аби ця тенденція продовжувалася», – наголосив Валерій Коровій.

Відповідаючи на запитання ведучих щодо переліку тих підприємств, які репрезентують Вінниччину на міжнародному ринку, голова обласної державної адміністрації назвав ключовими підприємствами-екпортерами області  «ВіОіЛ» (ViOil), «Агранафрут Україна»,  «UBC Group», «Барлінек».