Інклюзивно-ресурсний центр - це установа, яка створена для того, щоб надати дітям з особливими освітніми потребами можливість навчатися в закладах загальної середньої та дошкільної освіти. Також на базі центру періодично проводяться корекційні заняття, щоб допомогти таким дітям адаптуватися, інтегруватись в суспільство та відкрити перед собою нові можливості. Інклюзивне навчання вже кілька років успішно розвивається в сфері освіти.

Основні функції інклюзивно-ресурсного центру полягають у проведенні комплексного обстеження та оформленні висновків відповідно до результатів обстеження. Тобто, визначити чи відповідає рівень розвитку дитини її віковим нормам, а якщо не відповідає – то в чому саме полягає проблема та найти шляхи її вирішення.

05 серпня 2019 року голова Немирівської районної державної адміністрації Ю.М.Погорелюк та заступник голови Бугаков П.В. відвідали КУ «Інклюзивно ресурсний центр Немирівської районної ради», з метою ознайомлення з роботою ресурсного центру та його потребами.

В центрі  працює  7  фахівців: Директор центру, корекційний педагог, дефектолог, реабілітолог, два практичних психолога та логопед. Практичний психолог – здійснює оцінку когнітивної сфери дитини та оцінку емоційно-вольової сфери дитини, вчитель логопед - здійснює оцінку мовленнєвого розвитку дитини,  дефектолог -  оцінює освітню діяльність дитини, реабілітолог – оцінює фізичний  розвиток дитини.

Для отримання висновку фахівців центру і оформлення дитини на інклюзивне навчання батькам бажано звернутися до установи  за рік до початку навчання.

Кількість дітей в Немирівському районі, які можуть отримати послуги ресурсного центру становить 2133. За 5 місяців роботи було проведено комплексне обстеження   та  підготовлено висновки, надано рекомендації 110 дітям з району та ОТГ. Зразки угод про співпрацю  та клопотання про співпрацю надіслано всім головам ОТГ. Районним центром було підписано угоди з чотирма ОТГ: Немирівською, Райгородською, Ковалівською, Ситковецькою.

Для покращення матеріально - технічної бази центру з бюджету районну було виділено 16 тис. 500 грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету було закуплено корекційне та мультимедійне обладнання, меблі та інше обладнання на суму 180 тис. 700 грн.

Оглянувши приміщення центру та ознайомившись з матеріально-технічною базою закладу, посадовці обговорили ключові проблеми та перспективи розвитку інклюзивної освіти у районі.
«Дуже важливо, щоб усі діти з особливими освітніми потребами були забезпечені комфортними умовами та не відчували жодних обмежень. Наше завдання – надати їм можливість навчатися та жити на рівні з усіма іншими», - зазначив голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк.