Професія «Продавець»

Ця професія - одна з найбільш поширених і повсюдно затребуваних професій у світі. Завжди і у всі часи його величність «Торгівля» мала найважливіше значення в економічному житті переважної більшості регіонів. Життя будь-якої повноцінної держави не можливо уявити без хороших і розвинених торгових відносин.

День торгівлі в Україні

В Україні починаючи з 1995 року щорічно в останню неділю липня відзначається свято День працівника торгівлі

В нашій державі працюють понад 900 тисяч продовольчих і непродовольчих магазинів та кіосків та понад 60 тисяч об'єктів ресторанного господарства.

Цікаві факти про торгівлю

До середини 19 століття покупець повинен був уточнювати ціну у продавця, а той міг торгуватися, орієнтуючись на зовнішній вигляд покупця. Однак, ситуація, коли люди платили різну ціну за один і той же товар, здалася неправильною американським квакерам. Вони активно сприяли тому, щоб магазини стали вішати цінники.

Перший торговий центр з'явився у давньоримському форумі Траяна. У ньому було 150 магазинів, в яких продавали різні товари.

Слово тариф з'явилося завдяки назві міста Тарифи біля Гібралтарської протоки. Коли місто було під арабським контролем, Тарифи обкладали податком кораблі, які проходили через протоку. Розмір податків було вказано в спеціальних таблицях, він залежав від виду і кількості товару, який знаходився на кораблях. Після цього слово стало міжнародним.

Раніше п'ятниця вважалася базарним днем. Саме в п'ятницю при отриманні товару дехто обіцяв повернути за нього гроші в наступний базарний день. Саме звідси і з'явився вираз: «У нього сім п'ятниць на тижні» - про людей, які не стримують обіцянку.

Американський продюсер Том Паркер знав все про торгівлю. Наприклад, для збільшення доходів свого підопічного Елвіса Преслі Паркер застосував багато нестандартних методів. Так, він випустив великим тиражем значки з написом «I hate Elvis» ( «Я ненавиджу Елвіса»), щоб витягти гроші з тих, хто не збирався купувати його платівки.

В цей же день своє професійне свято відзначають і працівники сфери торгівлі Білорусі.

Нагородження підприємця

За вагомий внесок в розвиток галузі торгівлі району та з нагоди свята «Дня працівника торгівлі» 2 серпня 2019 року відбулось нагородження Почесною грамотою Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради підприємця споживчого товариства «Малина» Немирівського району –Літовчук Лілію Анатоліївну.

Вручив грамоту голова районної державної адміністрації Юрій Погорелюк, який у привітальному слові побажав підприємцю здоров’я, достатку та благополуччя, а також надійних ділових партнерів, привітних клієнтів, успіхів у роботі задля подальшого розвитку району. Також наголосив, що сфера торгівлі – це не лише якісне забезпечення населення товарами та послугами, але і нові робочі місця.