Літо – радісна пора, особливо для дітей. Адже можна хоч ненадовго забути про школу, книги, домашні завдання, а замість них —  відпочивати, гуляти, купатися, загоряти, набиратися нових сил, щоб з початком нового навчального року знову повернутися до навчання. В літній період діти максимально повинні бути на свіжому повітрі, на спортивних майданчиках, відпочивати на природі.

Використати цей період необхідно дбаючи про повноцінне загартування організму повітрям, сонцем і водою. Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, зміцнення імунітету та поліпшення стану здоров’я дітей.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», 14.08.2019 року, відбулося засідання координаційної ради у справах дітей при заступнику голови райдержадміністрації Петра Бугакова. Одним з головних питань було організація та проведення літньої оздоровчої кампанії 2019 року. Як повідомила Перетяжко В.В., головний спеціаліст сектора сім’ї, молоді та спорту управління соціального захисту населення Немирівської районної державної адміністрації, на даний час літня оздоровча кампанія триває. Діти, які потребують особливої соціальної турботи та підтримки, приймають участь у різних заходах, оздоровлюються та відпочивають у межах району, області, за її межами та за кордоном. На оздоровлення дітей було виділено кошти:

З районного бюджету - 198 000 грн.

Немирівська ОТГ – 500 тис.грн.

Райгородська ОТГ – 100 тис.грн.

Ковалівська ОТГ – 40 тис.грн.

Також оздоровлення дітей фінансувалось за рахунок обласного, державного бюджетів. За рахунок Міжнародного дитячого фонду 18 дітей відпочивали та оздоровлювались за кордоном.

Станом на 14.08.2019 року в районі працювали 8 пришкільних таборів, в яких відпочили 1118 дітей. Було організовано та проведено відпочинок дітей в наметових таборах на березі р. Південний Буг в с. Шолудьки та с. Остапківці. З 16 липня поновив свою роботу табір «Дружба» в с. Коржівка

Також, на засіданні координаційної ради розглядались питання про стан злочинності серед неповнолітніх. Як повідомив начальник  сектору превенції Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області, Долінський А. С., кількість вчинення неповнолітніми правопорушень зменшилася, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, проте збільшилась кількість випадків вчинення насилля серед молоді. Було прийняте рішення продовжити роботу спрямовану на профілактику та протидію булінгу серед неповнолітніх.

Окрім того, оскільки невдовзі розпочнеться новий навчальний рік, розглядалося питання професійної орієнтації випускників. За повідомленням провідного фахівця з питань зайнятості, Дружинської К.Г., з метою розширення знань молоді про світ професій, триває робота спрямована на надання допомоги у професійному самовизначенні. В 2019 році проведено 21 профорієнтаційний захід для молоді, яка навчається, було проведено 37 виїзних заходів в об’єднаних територіальних громадах. Всього протягом звітного періоду профорієнтаційними послугами охоплено більше 2000 осіб, 30 учням ЗОШ району надано індивідуальні профконсультаційні послуги.

Служба у справах дітей