Відповідно до ст. 22 Закону України  «Про місцеві державні адміністрації», згідно наказу Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації» Про здійснення перевірки стану готовності закладів загальної середньої освіти до роботи в новому  2019-2020 навчальному році» від 02.08.2019 р. № 431 та розпорядження голови Немирівської районної державної адміністрації від 07.08.2019 року № 153 було створено дві робочі групи для перевірки готовності  закладів освіти.

В складі груп працювали представники, районної державної адміністрації, районної ради, методичного кабінету, комунального закладу « ЦМТФЗЗО», працівники служби у справах дітей, Держпродспоживслужби, державні інспектори з пожежної і техногенної безпеки  та головні спеціалісти відділу освіти.

Перевірка проходила з 13 по 15 серпня і охопила всі навчальні заклади району. Слід відмітити, що цього року заклади загальної середньої  та дошкільної освіти  значно краще підготувались до початку навчального року. Територія біля закладів упорядкована, пофарбовані огорожі. За результатами перевірки, серед найкращих можна відзначити Мельниківську ЗОШ І-ІІІ ст.( директор Цюпка Т.В.),Вовчоцьку ЗОШ І-ІІІ ступенів  ( директор Басовська О.В.) та Муховецький ДНЗ( завідуюча Король Г.Г.). Багато змін на краще в Муховецькій, Дубовецькій, Райгородській, Новообиходівській, Сокілецькій, Юрковецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Бугаківській, Великобушинській ЗОШ І-ІІ ступенів.

Загалом, готовність дошкільних груп, навчальних шкільних класних кімнат, благоустрій прилеглих територій члени робочої групи визначили як задовільну.

Але разом з цим і виявлено ряд недоліків, так акт перевірки готовності навчального закладу до нового навчального року не підписаний в Вишковецькій ЗОШ І-ІІ ст.  При перевірці директор школи не показала робочий план  школи на  2019-2020 навчальний рік, затвердженого меню, протоколу перевірки питної води, договору між дирекцією школи та сільською радою на вивіз сміття. А також неоформлена належним чином документація по пожежній безпеці. Директору школи комісією  дано час на усунення виявлених недоліків,  в зв’язку з цим вирішено провести  повторне обстеження готовності  Вишковецької  ЗОШ І-ІІст.  30 серпня 2019 року.

За наслідками перевірки навчальних закладів районного підпорядкування рекомендовано:

- забезпечити цільове та раціональне використання коштів загального та спеціального фондів районного  бюджету, першочергово спрямовуючи їх на проведення капітальних та поточних ремонтів будівель та приміщень навчально-житлового призначення, відомчого котельного господарства, енергетичного обладнання, систем протипожежного захисту, зовнішніх інженерних мереж (постійно);

- забезпечити суворий контроль за споживанням паливо-енергетичних ресурсів;

- продовжити реалізацію енергозберігаючих заходів із застосуванням прогресивних теплозберігаючих конструкцій, матеріалів та енергозберігаючого обладнання.

Відділ освіти райдержадміністрації