На виконання доручення Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області  Відділ у Немирівському районі інформує землевласників, користувачів та орендарів, які використовують земельні ділянки на території Немирівського району, про наступне.

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 року №536 «Про порядок ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки» встановлено єдину процедуру виготовлення, видачі та застосування агрохімічного паспорта поля.

Відповідно до п. 1.2-1.4 вищевказаного Порядку, агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – документ, що містить дані щодо агрохімічної характеристики грунтів і стану їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами, форма якого наведена у додатку до цього Порядку.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки є результатом агрохімічної паспортизації всіх земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться з метою державного контролю за зміною показників родючості, забруднення грунтів токсичними речовинами і радіонуклідами, раціонального використання земель сільськогосподарського призначення.

Об’єктами агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення є: рілля, у тому числі зрошувана, осушена; сіножаті і пасовища; багаторічні насадження.

Також, відповідно до пункту 1.6 Порядку, відомості агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки використовуються в процесі регулювання земельних відносин при:

- передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки;

- зміні власника земельної ділянки або землекористувача;

- проведенні грошової оцінки земель;

- визначенні розмірів плати за землю;

- здійсненні контролю за станом родючості грунтів.

Разом з тим, постановою КМУ від 22 листопада 2017 р. №890, внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. №220.

Відповідно до вищезазначеної постанови запроваджується обов’язкова умова наявності даних агрохімічних паспортів при укладанні договору оренди землі.

Відділ у Немирівському районі

Головного управління