Державне агентство автомобільних доріг України відповідно до Закону України "Про дорожній рух" інформує про недотримання громадянами та підприємствами агропромислового комплексу правил пожежної безпеки на сільськогосподарських угіддях, що призводить до їх самозаймань та задимлення навколишнього природного середовища, в тому числі автомобільних доріг загального користування.

Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки, під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах.

Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

При цьому не вживаються заходи щодо запобігання своєчасному гасінню місць самозаймань та виникненню і розповсюдженню значної задимленості, в тому числі ділянок, прилеглих до смуг відведення автомобільних доріг загального користування, що погіршує умови видимості та призводить до тяжких дорожньо-транспортних пригод.

Так, 24 вересня 2019 року о 12 год. 40 хв. на автомобільні дорозі М-07 Київ - Ковель - Ягодин, км 463+150 водії автомобілів Вольво, Мерседес та ДАФ рухаючись в попутному напрямку, не дотримавшись безпечної дистанції, здійснили зіткнення внаслідок задимлення зі сторони фермерських угідь. При цьому водій Мерседеса загинув на місці пригоди, а ще 5 осіб отримали тілесні ушкодження.

3 метою попередження ситуацій, пов'язаних з погіршенням стану безпеки дорожнього руху внаслідок задимлення територій, прилеглих до автомобільних доріг, Укравтодор та Немирівська районна державна адміністрація звертаються до громадян, керівників установ, підприємств, організацій, в тому числі агроформувань району з проханням не допускати розведення вогнищ на стоянках відстою автомобільного транспорту та на сільськогосподарських угіддях поблизу автодоріг, дотримуватись правил протипожежної безпеки в місцях наближених до об'єктів дорожньої інфраструктури та не допускати засмічення смуг відводу сміттям та легкозаймистими речовинами (відходами нафтопродуктів тощо).

  

Управління економіки районної  державної адміністрації