В останні десятиліття в державі зник дефіцит побутової техніки, властивий радянським магазинах, проте, виник новий дефіцит: місць, де можна було б здати батарейки, комп`ютери або пральні машини, які відпрацювали своє. В Україні перебувають у користуванні 53,6 млн мобільних засобів зв’язку, щороку до нас імпортується 300 тис. портативних комп’ютерів, 277 млн елементів живлення (батарейок). Щороку в Україну завозиться понад 500 видів різноманітного електричного та електронного обладнання, загальною масою 139,4 тис. тонн.

Після завершення термінів використання ця продукція (а це ж – лише імпортована, є й вітчизняні виробники побутової техніки) потрапляє на смітники, щороку – близько 500 тис. тонн. Врешті, на смітниках під впливом різноманітних факторів відбуваються процеси руйнування оболонки самого обладнання, внаслідок чого хімічні елементи, наявні в їхньому складі, випаровуються та вимиваються в довкілля. Токсичні речовини переносяться повітряними потоками і випадають на землю. Потім через харчовий ланцюг (вода, рослини, тварини) вони потрапляють в організм людини, викликаючи тяжкі отруєння і навіть генетичні зміни. Лише одній пальчиковій батарейці «під силу» забруднити близько 20 м2 ґрунту або 400 л води, при цьому. До складу такої батарейки входять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи і сполуки. Загалом, у масштабах України до атмосфери та ґрунтових вод від електронних відходів щороку потрапляє понад 40 кг ртуті, 160 кг кадмію, 400 т інших важких металів, 260 т сполук марганцю.

На сьогодні в Україні налічують близько півтора десятка підприємств, які займаються прийманням та переробкою різного виду електронних відходів.

Як приклад ПП «КІРОВ - ДМ» м. Олександрія Кіровоградської області має відповідний пакет ліцензій на утилізацію таких відходів та здійснює утилізацію: моніторів, системних блоків, принтерів, кінопроекторів, діапроекторів, графопроекторів, фільмоскопів, осцилографів, радіовузлів, зварювальних апаратів, дозиметрів, стабілізаторів, станків, телевізорів, холодильників, газових та електричних плит, магнітофонів та програвачів, радіоли, калькулятори, друкарські машини, медичну техніку та інші побутові і технічні прилади, а також займається переробкою твердих та рідких срібловмісних відходів, кіноплівки та рентгенівської плівки.

Сектор розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації