Про головні завдання та пріоритети виконавчої влади Вінниччини розповів голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський під час інтерв’ю у програмі «Час змін» радіостанції «Місто над Бугом».

 «Насправді завдань дуже багато. Їх перелік поповнюється щодня, тому з’являються нові виклики.

Також є конкретні пріоритети, а саме – боротьба з корупцією, боротьба з неефективним і нераціональним використанням державних коштів, коштів місцевих бюджетів. Також боротьба із непрозорістю деяких рішень, тож наразі я працюю над тим, щоб вибудувати такі механізми, які унеможливлюватимуть «ручну», ситуативну роботу із цими механізмами.

Другий компонент – це інвестиції. Ми повинні продовжувати залучення інвестицій, наповнювати економіку ззовні та працювати над розвитком таких індустрій, які швидко конвертують кошти в економіку. Я маю на увазі туризм, індустрію гостинності. Ми повинні забезпечувати великі інвестиційні проєкти», - зауважив Владислав Скальський.

Під час ефіру голова обласної державної адміністрації зазначив про завершення реалізації Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року та розповів про створення нової регіональної Стратегії до 2027 року, яка формується відповідно до Стратегічного плану України до 2027 року.

Також значна увага була приділена реалізації інвестиційних проєктів.

«Проєкти мають бути спрямовані саме на розвиток, які своєю реалізацією повинні запускати багато самодостатніх економічних механізмів, що в майбутньому будуть наповнювати, в першу чергу, місцеві бюджети. Йдеться про об’єднані територіальні громади, які, до речі, мають покрити 100% території України. – зауважив Владислав Скальський. – Люди повинні на місцях вирішувати свою долю, своє майбутнє та свій розвиток».

Під час інтерв’ю з головою обласної державної адміністрації також обговорили особливості вирішення кадрових питань.

«Якщо ми говоримо про кадри, які мають працювати і в обласній державній адміністрації, і в місцевих державних адміністраціях, то це повинні бути працівники, які забезпечені двома основними компетенціями: перша – це фаховість або професійність, друга компетенція – це доброчесність», - підкреслив Владислав Скальський.

За його словами, робота на результат є основним завданням, особливо в період трансформацій.

Голова обласної державної адміністрації також поінформував про реалізацію соціального проєкту «ЛІФТ», який є відкритим інструментом для відбору достойних кандидатів на посади голів райдержадміністрацій.

Крім вирішення кадрових питань, особливо важливою складовою розвитку області є залучення інвестицій.

«Наразі ми маємо багато знакових інвестиційних проєктів, які реалізуються у Вінницькій області та у Вінниці зокрема. Хотів би нагадати, що у 2017 році у нас розпочався проєкт ДП «Електричні системи» разом із Delphi. У 2018 році введено в експлуатацію першу чергу заводу UBC Group «Green Cool».

Цьогоріч відкрито першу чергу виробництва сонячних панелей компанії KNESS Group. Також на території області реалізується екологічний проєкт – біогазовий комплекс для виробництва електроенергії потужністю 20МВт.

У 2018 році зроблена реінвестиція «Барлінек Інвест». Було створено 300 додаткових робочих місць, завдяки чому на підприємстві подвоїли об’єм випуску продукції. Також минулого року компанія «Fujikura» з’явилася у місті Немирові і, таким чином, в області було створено ще 500 робочих місць. Між іншим, минулого тижня ми отримали дуже гарну новину – до реєстру індустріальних парків профільного Міністерства потрапив третій індустріальний парк, який є на території м.Вінниці, а саме - «Вінтер спорт» парк. Це приватний індустріальний парк компанії «Head International Holding GmbH», які будуть виробляти спорядження для зимових видів спорту», - розповів Владислав Скальський.

Під час ефіру також порушили питання розвитку галузі АПК у Вінницькій області.  «Якщо говорити про продукт АПК, то я впевнений, що ми будемо забезпечені експортом. Якщо ми говоримо про структуру виробництва і про структуру валового регіонального продукту загалом, то більше 72% - це саме продукція АПК, що становить левову частку експорту. Ми повинні працювати над тим, щоб збільшувати ступінь переробки сільськогосподарської продукції для розвитку економіки регіону», - резюмував голова обласної державної адміністрації.