10 жовтня 2019 року в Рубанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів за ініціативи служби у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено лекторій для учнів 7-11 класів на тему: «Протидія булінгу в школі».

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10% – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.

Прикметною ознакою булінґу є довготривале «відторгнення» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

Під час лекторію розглянули поняття види та прояви булінгу, відповідальність, як реагувати на цькування, до кого звертатися по допомогу та правила безпечної поведінки в мережі Інтернет.

Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді