Учасники бойових дій мають право на першочергове відведення земельних ділянок для:
- особистого селянського господарства - до 2 га;
- ведення садівництва - до 0,12 га;
- будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд:
    у селах - до 0, 25 га
    селищах - до 0,15 га

містах - до 0,1 га.

- індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га;

- будівництва гаражів - до 0,01 га.

Скористатися правом на відведення земельної ділянки можна один раз за кожним видом діяльності.

Для отримання земельної ділянки необхідно!

1. Оберіть земельну ділянку.

2. Оберіть з ділянок, позначених білим кольором на сторінці http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

3. Перевірте, чи земельна ділянка вільна - зверніться до територіальних управлінь Держгеокадастру або до сільської, селищної, міської ради за місцем
розташуванням ділянки
.

4. Отримайте дозвіл на виділення земельної ділянки.

5. Підготуйте документи:

- клопотання довільної форми із зазначенням цільового призначення земельної ділянки та орієнтовних розмірів графічні матеріали із зазначенням місця розташування земельної ділянки;

- погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб};

- копію посвідчення учасника бойових дій/копія довідки про участь в АТО/ витяг з наказу;

- копію паспорта;

- копію ідентифікаційного номера.

6. Зверніться із документами до уповноваженого органу:

- із земель комунальної власності - до сільських, селищних, міських рад;

- із земель державної власності - до районних держадміністрацій;

- сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - до територіальних органів Держгеокадастру.

7. Розробіть та погодьте проєкт землеустрою.

Оберіть землевпорядну організацію.

Укладіть із організацією договір про розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Строк виготовлення проєкту - до 6 місяців.

Погодьте проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки:

- місцевим управлінням Держгеокадастру;

- місцевим відділом архітектури та містобудування;

- іншими організаціями (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології) в окремих індивідуальних випадках.

Висновок про погодження додається до проєкту землеустрою.

8. Оформіть права на земельну ділянку.

Зареєструйте земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, отримайте кадастровий номер.

Отримайте рішення органу, який передає у власність земельну ділянку, про передачу обраної ділянки у власність:

- комунальної власності - до сільської, селищної, міської ради;

- державної власності – районної адміністрації;

- сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування - територіальних органів Держгеокадастру.

Зареєструйте право власності на земельну ділянку у державного реєстратора прав або нотаріуса.

Головне територіальне управління юстиції у Вінницькій області