Сьогодні кожній людині важливо знати, що саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. З 1 січня 2019 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 26 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення  пенсії  за  віком  у  60  років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страховий стаж - це  період, протягом якого фізична особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за який щомісяця сплачувалися до Пенсійного фонду страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня, з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (з 01.01.2011 – єдиний внесок), то такий місяць повністю зараховується до страхового стажу.

Якщо ж за час трудової діяльності у особи були періоди, коли їй нараховувалась заробітна плата у розмірі менше встановленого на той час мінімального рівня, то страховий стаж становитиме неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати. Для людини це означатиме, що за відпрацьований рік до страхового стажу буде зараховано, наприклад, лише пів року, і як наслідок, може не вистачити стажу для оформлення пенсії.

Зарадити такій ситуації можна, здійснивши відповідно до частини 3 статті 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” доплату страхових внесків за неповні місяці стажу до суми, не меншої, ніж мінімальний страховий внесок з метою зарахування зазначених місяців до страхового стажу як повних місяців.

Для здіснення доплати необхідно звернутись із заявою до сервісного центру Пенсійного фонду України, який у Немирівському районі знаходиться за адресою: м. Немирів, вул. Горького, 88.

Виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, що діяв у період, за який особа бажає здійснити доплату, буде зроблено помісячний розрахунок для сплати тієї частини внесків, якої не вистачає, щоб до страхового стажу було зараховано повний місяць.

Таким чином, сплативши розраховану суму та подавши звіт про доплату до Пенсійного фонду, можна зарахувати повні місяці до страхового стажу, адже навіть кілька місяців можуть стати вирішальними при визначенні права на пенсійне забезпечення.

Тільки контролюючи свій страховий стаж та сплату внесків роботодавцем можна забезпечити свій соціальний захист та майбутнє пенсійне забезпечення. Подбай про майбутнє сьогодні!