Сьогодні, 6 листопада, у приміщенні обласної філармонії ім. М. Леонтовича відбулась ХХІ звітно-виборна конференція Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки. У заході взяли участь: заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник голови ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Любов Гарбаренко, заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, в.о директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк.

У зустрічі взяли також участь 122 делегати: були запрошені керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад та керівники вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Сергій Пугачов ознайомив присутніх зі звітом комітету обласної організації Профспілки про роботу за 5 років діяльності. Під час звітно-виборної конференції присутні також заслухали звіт ревізійної комісії обласної організації Профспілки.

Сергій Пугачов поінформував про реалізацію основних кроків, спрямованих на захист трудових, соціально-економічних прав та професійних інтересів працівників галузі, студентської молоді, а також дотримання законодавчо встановленого рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, підвищення розміру стипендіального забезпечення студентів та інших осіб, які навчаються тощо. Так, обласна організація Профспілки активно долучалася до роботи спрямованої на підвищення статусу педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, забезпечення належних соціально-економічних умов всім учасникам навчально-виховного процесу, недопущення погіршення змісту і обсягу прав освітян.

Протягом звітного періоду на користь вихователів груп продовженого дня вирішили питання щодо поширення кваліфікаційної категорії, присвоєної за посадою вчителя. Також вживалися заходи для підвищення розмірів стипендій та вдосконалення порядку їх призначення.

На рівні області за звітний період обком Профспілки реалізував наступні кроки: відпрацьовано систему колдоговірного регулювання відносин між профорганами і відповідного рівня роботодавцями. Так, колективні договори укладено в усіх первинних профорганізаціях. Між іншим, укладено обласну, районні, міські угоди.

Завдяки цим документам додаткову оплату праці та додаткові відпустки отримують працівники, що мають ненормований робочий день та працюють у шкідливих і несприятливих умовах.

У середньому кожен освітянин області додатково у 2018 році отримав 701 грн. (у 2015 р. – 210 грн.), тобто понад встановлену законом допомогу на оздоровлення та винагороду за сумлінну працю,зразкове виконання службових обов’язків.

 Згідно аналізу роботи ЦК Профспілки, розмір винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків у Вінницькій області є одним із найвищих в Україні.

Протягом звітного періоду перевірено 352 заклади освіти правовою інспекцією праці обкому Профспілки, виявлено 3389 порушень трудового законодавства. Роботодавцям та органам місцевого самоврядування направлено 352 приписи про усунення цих порушень.

Під час виступу Сергій Пугачов також поінформував про забезпечення оздоровлення та відпочинку членів Профспілки.

На програму «Оздоровлення і відпочинок» з бюджету комітету облорганізації Профспілки виділено 3 млн. 634 тис. грн.

 За звітний період в заміських дитячих оздоровчих таборах та санаторіях оздоровлено 5841 дітей членів Профспілки, на дитяче оздоровлення виділено 1млн. 350 тис. грн. коштів профспілкового бюджету.

Між іншим, у травні 2018 року  президією комітету облорганізації було внесено зміни до обласної Програми «Оздоровлення і відпочинок» щодо обстеження у Вінницькому обласному високоспеціалізованому ендокринологічному диспансері педагогів, які проходять курси підвищення кваліфікації на базі КЗ «Вінницька академія неперервної освіти».

З 2018 року по травень 2019 року більше 1 тисячі спілчан пройшли обстеження в ендокринологічному диспансері за кошти профспілкового бюджету обласної організації.

Під час звітної конференції заступник голови ОДА Ігор Івасюк підкреслив: «Наша Профспілка має значний авторитет не лише в освітянському колі, а й в суспільстві загалом. Спільна справа полягає в тому, щоб освіта була не лише ефективною та якісною, а й мала перспективи. Протягом 15 років була створена дієва системна співпраця між Профспілкою та органами управління освітою. Освіта – це пріоритетна галузь для обласної державної адміністрації. Щороку ми відкриваємо нові навчальні заклади, що також сприяє створенню додаткових робочих місць з належними умовами праці. Цього року обласна державна адміністрація запровадила проєкт, який передбачає доплату в розмірі 100% для провідних майстрів виробничого навчання закладів професійно-технічної освіти, а також для викладачів спеціальних дисциплін, адже робота висококваліфікованих кадрів посідає провідне місце у розвитку галузі. Я досить високо ціную нашу співпрацю, завдяки якій зароджується той конструктив, що надає можливість впроваджувати необхідні кроки для освітян».

У свою чергу, в.о директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк також високо оцінив роботу обласної організації Профспілки, додавши: «Завдяки нашій з вами співпраці, шановні колеги, на сьогодні є можливість стабільно працювати, незважаючи на значну кількість викликів, включаючи демографічну ситуацію та втрату кадрів. Варто сказати, що ми маємо чудовий педагогічний потенціал, адже цього року Вінниччина посіла шосте місце на всеукраїнському рівні за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Варто сказати, що без вчителя учні не матимуть впевненості у завтрашньому дні».

Під час зустрічі Володимир Буняк акцентував увагу на підтримці молодих вчителів, які мають значний потенціал.

Нагадаємо, що в березні 2019 року наказом Департаменту освіти і науки ОДА було встановлено надбавки (премії) керівникам, викладачам спеціальних дисциплін та майстрам виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області за високі досягнення у праці в розмірі 100% посадового окладу щомісячно з коштів обласного бюджету.

 З квітня 2019 року рішенням Вінницької міської ради встановлено надбавки за складність та напруженість в роботі педагогічним працівникам дошкільної та позашкільної освіти у розмірі 20% посадового окладу з коштів міського бюджету.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації