Мова - це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще.

Мова - це всi глибиннi пласти духовного життя народу,

його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв,

мова - це ще й музика, мелодика, фарби, буття,

 сучасна, художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.
(Олесь Гончар)

 

   Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, приурочений українському літописцю Нестору – послідовнику творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

   На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства ще у 1997 році було видано відповідний Указ Президента України. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

   Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу; найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність!

   Маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу.

   Культура і мова об’єднані в царині духовних цінностей кожної людини і всього суспільства. Мовна культура як складова культури і як одна з її форм є першою ознакою культури людини, що в наш час є особливо значущим і актуальним.

   Всебічна підтримка державної української мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України.

   Робімо все, кожен на своєму місці, для того, щоб берегти і примножувати те велике надбання, яке принесли в Київську державу наші пращури, яке розвивали і продовжують розвивати чимало наших земляків.

   Щиросердечно вітаю всіх з Днем української писемності та мови!

 

З повагою

Голова районної державної адміністрації         Юрій Погорелюк