З метою обговорення стану підготовки проєктів регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки Міністерство розвитку громад та територій України, а також експерти групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» 7 листопада провели онлайн-нараду.

 

У вінницькій студії селекторного зв’язку були присутні голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян та експерти, які активно беруть участь у написанні стратегічного документа.

Генеральний директор Директорату регіонального розвитку громад та територій Олена Бойко розпочала нараду з основних напрацювань, озвучила ризики з розробки проєктів та окреслила ситуацію в країні загалом.

«Розробка проєктів регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 року розпочата ще в минулому році. Проведено низку зустрічей, онлайн-нарад, виїзних засідань, робота в регіонах триває. Але в нас є певні занепокоєння щодо окремих областей з приводу того, що та робота , яка була запланована на початку року, той узгоджений графік спільно з вами, буде не дотриманий. Тому для нас важливо оперативно отримати поточну інформацію по кожному регіону», - зазначила Олена Бойко.

Крім цього, Перший заступник Міністерства розвитку громад та територій Дмитро Живицький висловив зауваження за зазначив: «Для того, щоб усі регіони мали змогу отримати державну фінансову підтримку та брати участь в конкурсах, які будуть проводитися в рамках реалізації цих стратегій, найважливішим є те, щоб розроблені вами стратегії були реалістичними, а не суто формальними документами».

Зокрема, кожна область мала змогу поінформувати про стан підготовки проєктів регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 року та озвучити проблематику даного питання.

Під час онлайн-наради директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко прозвітував про основні напрацювання в даному напрямку та зазначив: «Вінниччина досить активно займається написанням Стратегії. Ми залучили експертів з проєкту DESPRO, заклали кошти в обласному бюджеті на поточний та наступний рік, провели низку засідань та фокус-груп, завершили SWOT-аналіз Вінницької області. Я думаю, що наступного тижня ми оголосимо збір ідей проєктів до плану заходів з реалізації Стратегії».

По завершенню онлайн-наради Володимир Мережко підбив підсумки та зазначив: «Перед нами зараз стоїть відповідальне завдання – до кінця 2019 року розробити проєкт Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на 2021-2027 роки та Плану заходів реалізації Стратегії на 2021-2023 роки. Відмінність нової Стратегії від поточної полягає в застосуванні принципів smart-спеціалізації до стратегічного планування регіонального розвитку, а також у співпраці чотирьох сегментів: влади, бізнесу, громадськості та науки».

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації