«Впровадження корекційних програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство»
Кожна людина має право на життя,
на свободу і на особисту недоторканність
(стаття 3)
Ніхто не повинен зазнавати тортур,
або жорстокого, нелюдського, або такого,
що принижує його гідність, поводження і покарання
(стаття 5)
Загальна декларація прав людини,
прийнята Генеральною Асамблеєю ООН
10 грудня 1948 року
04-06 листопада 2019 року у м. Львові в рамках проекту "Підтримка Міністерства соціальної політики України у протидії домашньому насильству" Координатором проектів ОБСЄ в Україні проведено 3-денний тренінг «Впровадження корекційних програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство» для фахівців Вінницької області.
Учасником тренінгу від Немирівського району була Наталія Назаренко, методист з психологічної служби КЗ «Немирівський РМК», до її компетенції належать питання запобігання та протидії домашньому насильству.
Завдання тренінгу – підвищення кваліфікації спеціалістів-психологів щодо спеціальних методик роботи з особами, які вчинили домашнє насильство. Після проходження тренінгу фахівці, які отримали сертифікат, зможуть впроваджувати програму для кривдників на місцевому рівні.
Відповідно до програми тренінгу тренерами навчання були: Оксана Мельниченко – експертка з питань соціальної роботи, соціальної політики Міністерства соціальної політики України, залучений тренер НГО, директор Києво-Святошинського РЦСССДМ; Оксана Степанюк – медичний психолог, дитячий психотерапевт; сертифікований травма-терапевт, арт-терапевт, медіатор, консультант з питань сексуального та репродуктивного здоров'я; сертифікований спеціаліст у галузі психології сім'ї та сімейного насильства; член Східноєвропейської асоціації арт-терапевтів; співробітник Центру у справах сім'ї та жінок Деснянського району м. Києва.
Учасники тренінгу ознайомилися з існуючими практиками роботи з агресорами, які вчиняють домашнє насильство, удосконалили навички роботи з психотерапевтичною групою, поділилися досвідом роботи із колегами, підвищили рівень знань з нормативно-правової бази та отримали необхідну базу для реалізації Типової програми для кривдників.
Програма для кривдника – комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків.
Робота з кривдником є невід’ємною складовою механізму протидії домашньому насильству.