З метою проведення подальшої  ефективної співпраці соціальних служб у сфері соціального захисту дітей, 15.11.2019 року відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей при Немирівській районній державній адміністрації, під головуванням заступника голови Немирівської районної державної адміністрації Бугакова П.В., щодо підсумків роботи  за  ІІІ квартал 2019 року.

Участь у роботі координаційної ради взяли представники служби у справах дітей Немирівської райдержадміністрації, районного центру для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти,  управління соціального захисту населення, КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги Немирівської районної ради Вінницької області», Немирівстької районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, Немирівського відділення поліції Головного управління національної  поліції у Вінницькій області.

Учасники засідання заслухали та обговорили ряд питань, що стосуються захисту прав дітей, зокрема, під час засідання ради, розглядалось питання охопленням навчанням дітей шкільного віку.  Як повідомила  Тиличкун Г.В., в.о. начальника відділу освіти районної державної адміністрації, всі діти шкільного віку на даний час охоплені навчанням. У вересні поточного року в загальноосвітніх закладах району в рамках Всеукраїнського профілактичного заходу проводився рейд «Урок». Класні керівники протягом місяця проводили обстеження житлово-побутових умов дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Педагогічними колективами  навчальних закладів району проводилася відповідна робота по залученню всіх дітей шкільного віку до навчального процесу.

На засіданні ради виступила  Синякович О.Є., провідний фахівець районної філії Вінницького обласного центру зайнятості, яка  повідомила про те, що з метою розширення знань молоді про світ професій, надання допомоги у професійному самовизначенні, службою зайнятості проводяться масові та групові профорієнтаційні заходи. Було проведено профорієнтаційні заходи для учнівської  молоді: презентація он-лайн – платформи із профорієнтації «Моя професія: консультаційна мережа», «Презентація навчального закладу»,  акція «Випускник», виїзні лекторії спільно з службою у справах дітей Немирівської райдержадміністрації на тему «Підліток у правовому суспільстві» в загальноосвітніх закладах району. Всього профорієнтаційними послугами протягом звітного періоду охоплено 2117 осіб.

Кульчицький Ю.В.  - лікар КНП ЦПМСД, доповів про здійснення контролю за станом здоров’я дітей, які проживають на території Немирівського району, в тому числі дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. За словами фахівця, Центром ПМСД  за звітний період поточного року здійснено 14262  медичних обстеження, запланована імунопрофілактика 3192 дітей, проводяться щеплення проти дифтерії, кору, поліомієліту, гепатиту, гемофільної інфекції. На кінець третього кварталу 2019 року загальна захворюваність серед дітей 0-14 років склала 13484 на 10 тис. дитячого контингенту. Найбільшу частку цієї захворюваності складають хвороби органів дихання, зокрема простудні захворювання. Високою є захворюваність дітей кістково-м’язовими хворобами та хворобами нервової системи.

Традиційно, розглядалося питання стану злочинності серед неповнолітніх на території Немирівського району. Як повідомила Рибак Т.І., інспектор сектору превенції Немирівського відділення поліції, протягом III кварталу 2019 року кількість злочинів та правопорушень в порівнянні з попереднім періодом минулого року зменшилася. Працівниками Немирівського ВП ГУНП з метою захисту прав неповнолітніх, було проведено профілактичні заходи по неблагополучним сім’ям та рейди по місцям відпочинку молоді. За результатами вказаних заходів були складені відповідні протоколи, порушників закону притягнено до відповідальності, з неповнолітніми порушниками було проведено профілактичні бесіди.

За підсумками координаційної ради по всім питанням, що були розглянуті в ході засідання, були прийняті відповідні рішення, спрямовані на забезпечення соціального захисту дітей.

Служба у справах дітей