Сьогодні, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини. У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати Всесвітній день дитини, який слід відзначати як день світового братерства і розуміння між дітьми та сприяння благополуччю дітей усього світу. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 40 років по тому, 20 листопада 1989-го - Конвенцію про права дитини.

 Конвенція ООН про права дитини, яка є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною 27 лютого 1991 року і набула чинності 27 вересня 1991 року.

Всесвітній день дитини – це черговий привід привернути увагу батьків, держави, урядових та неурядових організацій до необхідності дотримання прав дітей на життя, освіту, турботу та піклування, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці, адже тільки в умовах захисту прав і свобод дитини можливе формування гуманного і справедливого суспільства.

Актуальність проблем дитинства залишається високою і в наш час. Численні заходи, спрямовані на забезпечення соціального дітей, не в змозі за один раз та повному обсязі вирішити весь комплекс цих проблем. Однак завдяки постійним спільним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння у вирішенні безлічі  існуючих та виникаючих проблем дітей та молоді.

У Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх наших дітей! А також вітаємо всіх тих, хто кожен день, своєю невтомною та наполегливою працею, бореться за благополуччя та щасливе майбутнє підростаючого покоління, сприяє розвитку дружнього ставлення і взаєморозуміння в юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день принесе Вам радість, позитив, приємні спогади та гарний настрій!

 

Служба у справах дітей