В Україні щороку у грудні, починаючи з 2008 року, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини. Тиждень права – це масштабний захід, який об’єднує правників, органи влади, громадський сектор, міжнародних партнерів задля просвіти у сфері прав людини.

Цього року Всеукраїнський тиждень права відбувається з 09 по 13 грудня.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р затверджено План заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права.

Розпорядженням голови Немирівської райдержадміністрації № 200 від 9 жовтня 2019 року затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права на території Немирівського району у 2019 році, який, зокрема, передбачає:

1. Організувати і провести в закладах середньої освіти району Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.
  2. Організувати проведення в закладах середньої освіти виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі.
  3. Організувати та провести у   закладах освіти та культури тематичні заходи  з питань реалізації та захисту прав людини (лекції, науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, правові конкурси, ігри, змагання тощо).
  4. Організувати виступи у засобах масової інформації з питань реалізації та захисту прав людини, зокрема соціально незахищених верств населення, учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.
  5. Організувати проведення конкурсу та презентацію конкурсних робіт (короткометражних фільмів, відеороликів, мультфільмів), присвячених правам людини.
  6. Організувати проведення мистецьких виставок, зокрема фотовиставок, засідань книжкових клубів, медіатек, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту.
  7. Провести «дні відкритих дверей» в органах виконавчої влади із запрошенням дітей шкільного віку (екскурсія, зустріч з керівником органу виконавчої влади).
  8. Організувати розміщення на офіційних веб-сайтах інформації з питань проведення Всеукраїнського тижня права, сприяти широкому висвітленню в засобах масової інформації заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

Головний спеціаліст-юрисконсульт райдержадміністрації