05 грудня у приміщенні райдержадміністрації та районної ради пройшов семінар – тренінг щодо впровадження нового законодавства з питань протидії домашньому насильству. Опрацьовано питання «Механізм міжвідомчої взаємодії: ефективне реагування на випадки домашнього насильства» з метою підвищення кваліфікації відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на території району. 

Захід проведено громадською організацією «Бюро інституційного розвитку» тренером Наталією Сергієнко за участю заступника голови райдержадміністрації Петра Бугакова:

Механізм щодо протидії домашньому насильству має ефективно працювати, бути результативним. Людина, стосовно якої вчиняють домашнє насильство, закривається. Вона не розповідає про ситуацію в родині. Розговорити таку людину дуже важко. Важлива роль у цій ситуації відводиться школам, бо в дітей є певна довіра до цих інституцій. Школа під час взаємодії з дитиною може виявити, розкрити прояви домашнього насильства, – зазначив Петро Васильович. – Тема дуже чутлива й вельми важлива. Маємо впроваджувати дієві механізми протидії та запобігання домашньому насильству. Якщо їх не буде достатньо чи вони не стануть ефективними, то маємо впроваджувати інші. У кожній територіальній громаді, селі, селищі, місті, необхідно створити умови, щоб захистити людей від домашнього насильства. 

Учасники обговорили питання щодо ефективного реагування на випадки домашнього насильства, про налагодження міжвідомчої взаємодії між усіма суб’єктами, що надають ефективну та дієву допомогу постраждалим особам від домашнього насильства та мали можливість виконати тематичні інтерактивні вправи. Крім того, усі присутні на заході детально ознайомились із законодавством України з питань протидії домашньому насильству.

Основний напрямок роботи - це підвищення рівня обізнаності щодо правильного застосування законодавчих документів з питань протидії домашньому насильству на місцях та ефективне реагування на його випадки обговорювали учасники заходу. Директорка громадської організації «Бюро інституційного розвитку Наталя Сергієнко висловила свої пропозиції щодо ефективної співпраці суб’єктів взаємодії на місцях. Адже, питання протидії домашньому насильству знаходиться під пильною увагою Вінницької ОДА, як основного координатора на обласному рівні.

Тренінг пройшов в дружній атмосфері, по закінченні учасники отримали сертифікати