Це основний меседж, який сьогодні озвучив  голова облдержадміністрації Владислав Скальський під час брифінгу для місцевих ЗМІ щодо принципів формування обласного бюджету на 2020 рік.

«Ніякої зради немає, відбувається трансформація країни,- підкреслив голова ОДА,-  впроваджуються реформи.

Йде реформування галузі охорони здоров’я, зокрема – перехід на пряме фінансування автономізованих медичних закладів  Національною службою здоров’я. У соціальній  сфері завершується процес монетизації пільг і субсидій  Міністерством соціальної  політики України безпосередньо на особисті рахунки громадян. Відтак, з жовтня по грудень монетизованих коштів на картки пільговим категоріям громадян, які проживають в області, надійшло понад 200 млн грн. Це справді серйозний мотивуючий фактор для економії, адже держава надає громадянам допомогу, яку може надати, а в разі економії, кошти залишаються громадянам, тобто іх не  потрібно повертати назад».

Очільник області пояснив, які  складові частини входитимуть до бюджету  Вінниччини 2020: «Це бюджет трансформації,бюджет поступового переходу на нову філософію існування країни, до якого не будуть входити  субвенції на медичну та соціальну галузі. Загалом  в області на даний час 69 бюджетів, які мають прямі міжбюджетні відносини: 1 обласний бюджет, 27 районних, 6 бюджетів міст обласного значення і 35 – бюджети ОТГ. Сподіваюсь,що у 2021 році усі ОТГ, які будуть утворені на території  Вінницької області будуть мати прямі міжбюджетні відносини з центральним бюджетом. Ми повинні  розуміти: вже  зараз досить велика кількість грошей не піднімається наверх».

Владислав Скальський наголосив, що 2020 – останній рік однорічного бюджетного планування, далі плануватимуть бюджет на 3 роки.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації