Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

10 листопада 2006 року Президентом України підписано Указ “Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.

У Немирівському районі проживає 132  ліквідатора Чорнобильської катастрофи.

14 грудня 2019 р у Немиівському районі  відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відкрив захід голова районної організації "Союз. Чорнобиль. Україна" В’ячеслав Печак який зазначив, що події Чорнобиля ніколи не зітруться в пам'яті десятків поколінь, а катастрофа назавжди залишиться спільним болем. Побажав усім доброго здоров'я, довгих років життя, здійснення мрій і сподівань та мирного неба.

З вітальним словом до ліквідаторів звернулись заступник голови районної державної адміністрації Петро Бугаков, заступник міського голови з гуманітарних питань Іван Дзюбак, заступник керуючого справами, начальник відділу виконавчого апарату районної ради Валерій Тригуб та начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віктор Чубенко, начальник Немирівського відділу обслуговування громадян головного управління  Пенсійного фонду України у Вінницькій області  Валерій Кравенський.

Зі словами вдячності Петро Бугаков   звернувся до присутніх та наголосив на тому, що ліквідатори є героями, які ними стали в мирний час у боротьбі із мирним атомом. Адже саме ліквідатори не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії та зупинити розбурхану стихію некерованої ядерної реакції. Побажав усім довголіття, здоров’я, родинного затишку та миру в Україні.

Присутні на святі ліквідатори поклали квіти до пам’ятного знаку "Ліквідаторам аварії на ЧАЕС - немирівчанам". Загиблих учасників  ліквідації  вшанували  хвилиною мовчання.

Приємним моментом стала церемонія нагородження чорнобильців Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, та відзнаками  Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз чорнобиль України".