Основним показником результативної роботи органів Пенсійного фонду для наших громадян є в першу чергу регулярність та своєчасність виплати пенсій. Для цього щоденно акумулюються кошти в бюджеті фонду. Основною складовою його є надходження від сплати єдиного соціального внеску - джерела наповнення бюджету, кошти якого  витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги.

Відповідно до Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” платниками єдиного соціального внеску є роботодавці – підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, незалежно від форми власності, а також фізичні особи-підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб, тощо.

Саме сплата ЄСВ є гарантією захисту прав застрахованих осіб, адже кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення гідної пенсії.

Наповненість бюджету фонду залежить також від сплати боргів з усіх видів обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, адже наявність заборгованості це не тільки недоотримання коштів бюджетом фонду, а й, перш за все, втрата працюючими особами страхового стажу для призначення пенсії, оскільки до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.

Станом на 1 грудня 2019 року загальна сума заборгованості платників Немирівського району до Пенсійного фонду склала 372544,68 грн. В структурі заборгованості 13,5 тис.грн - це заборгованість по страхових внесках юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, решту складає заборгованість підприємств з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Легковажне сьогодні ставлення керівників підприємств та приватних підприємців до платежів до Пенсійного фонду згодом обертається проблемами при призначенні пенсії, адже вже навіть зараз, коли для отримання права на пенсію потрібно мати 26 років страхового стажу, ситуації, коли людині не вистачає рік чи навіть кілька місяців стажу, виникають мало не щодня. А з часом для отримання права на призначення пенсії необхідно буде мати 30 років страхового стажу. Тому чи не краще сьогодні погасити заборгованість зі сплати внесків і зарахувати собі страховий стаж.

Пенсійний фонд вкотре звертається до всіх керівників підприємств-боржників та підприємців - розрахуйтеся з недоїмкою по страхових та єдиному внесках, подбайте про майбутнє сьогодні!