16 січня голова ОДА Владислав Скальський відвідав міжнародний пункт пропуску для автомобільного сполучення на кордоні з Республікою Молдова «Могилів-Подільський», а також ознайомився з роботою Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова.

Оглянувши міжнародний пункт пропуску, голова ОДА Владислав Скальський акцентував увагу на важливому значенні облаштування інфраструктури цього об’єкта. На сьогодні тут проводяться заходи щодо вдосконалення організації руху. Так, буде розділено транспортні потоки легкових та вантажних автомобілів.

«Виклик полягав у тому, що необхідно було провести реконструкцію пункту пропуску з урахуванням всіх потреб. На сьогодні спільно погоджено схему організації руху, яка буде більш досконалою та зручною як для громади міста, так і для прикордонників. Зокрема, передбачено розділити транспортні потоки легкових та вантажних автомобілів. Для вантажного потоку буде побудовано додаткову смугу для того, щоб це був дійсно ефективний пункт пропуску. Це означає полегшення процедури проходження митного та прикордонного контролю, що є запорукою розвитку економіки та нашого транскордонного співробітництва, - зауважив Владислав Скальський. -  Проведення реконструкції є особливо важливим, адже це головний пункт пропуску нашої області з Республікою Молдова, а також наше обличчя та обличчя країни загалом. Саме тому, полегшення цих процедур дозволить нам збільшити кількість подорожуючих, в тому числі і в Україну. Зрештою, якісний контроль на пункті пропуску – це запорука економічного розвитку та співробітництва між нашими країнами».

Під час робочої поїздки голова облдержадміністрації ознайомився з роботою Могилів-Подільського прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова. Голова ОДА цікавився як організовано несення прикордонної служби: зокрема, використання системи відеонагляду, інтерактивної дошки, розпитував про найскладніші ділянки кордону тощо.

Могилів–Подільський прикордонний загін, підпорядкований Південному регіональному управлінню Державної прикордонної служби України, охороняє ділянку загальною протяжністю 190,703 км  державного кордону в межах Могилів – Подільського, Ямпільського, Піщанського районів Вінницької області. 141,200 км – по річці Дністер з республікою Молдова; 49,503 км – на Центральній ділянці українсько–молдовського кордону.

У 2019 році для Могилів-Подільського прикордонного загону з обласного бюджету виділено 1 млн. 350 тис. грн. За рахунок цих коштів облаштовані відділення  інспекторів прикордонної служби «Яруга», «Михайлівка», а також обладнано 8 пересувних місць для несення служби на державному кордоні, дооблаштовано огорожу військового містечка відділення «Студена».

Крім цього, закуплено комплектуючі до відповідного оснащення та запчастини до комплексів контролю за переміщенням радіоактивних та ядерних матеріалів, інших приладів радіаційного контролю.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації