22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 101 рік тому.

Повертаючись до історії, пригадаємо, що 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

З нагоди свята відбулось покладання квітів до комплексу поховань загиблих воїнів у місті Немирів.

Участь у заходах взяли заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков, заступник голови районної ради Аркадій Собченко, Немирівський  міський голова Віктор Качур та заступник міського голови Іван Дзюбак. Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх, хто віддав життя за свободу України.

Усіх присутніх та жителів району  привітали з Днем Соборності України: 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Ті вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України. І сьогодні сотні-тисяч синів і доньок України відстоюють територіальну цілісність на Сході країни, волонтери і просто не байдужі громадяни.

Територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки стане непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Після урочистостей відбувся флешмоб «Україна – це ми!»

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації