Таку пропозицію висловив голова облдержадміністрації Владислав Скальський під час презентації карти пріоритетів управління фізичної культури та спорту ОДА.

Загалом, начальником управління Сергієм Чернявським під час презентації було представлено п’ять основних галузевих напрямків.

Серед яких: спорт вищих досягнень, розвиток паралімпійсього та дефлімпійського спорту, масова фізкультурно-оздоровча робота, матеріально-технічна база та  медичне забезпечення галузі.

По кожному напрямку відбувалася жвава дискусія, адже на презентацію були запрошені представники спортивної еліти Вінниччини, спортивних шкіл, О ТГ, ГО фізкультурно-спортивного спрямування. Вони активно долучались до розмови, висловлювали свої бачення та пропозиції, озвучували проблемні питання.

На презентації також були присутні заступник голови облдержадміністрації, яка курує галузь фізичної культури та спорту Наталя Заболотна та заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк.

Слід відзначити, що відповідно до профільної програми на Вінниччині забезпечено  розвиток 95 видів спорту.  Серед  яких 28 літніх і 2 зимових олімпійських види, 46 неолімпійських  та 19 видів спорту осіб з інвалідністю. За словами Сергія Чернявського, спортсмени Вінниччини постійно підтверджують свій високий результат у всеукраїнських рейтингах.

« На чемпіонатах, Кубках світу та Європи, інших міжнародних змаганнях спортсменами Вінниччини різних вікових груп минулого року здобуто – 192 медалі. 67 – золотих, 65 – срібних та 60 бронзових» - відзначив Сергій Чернявський.-  «Таким чином у комплексному заліку Всеукраїнського рейтингу спортсмени Вінниччини посіли 2 місце з олімпійських та 1-ше з не олімпійських видів спорту серед другої групи областей».

Значної уваги під час презентації було приділено також масовій фізкультурі. В пріоритетних планах управління - збільшення кількості охопленого населення фізичною культурою та спортом, залучення населення до змагань обласного рівня  в таких видах спорту, як волейбол, міні-футбол, шахи тощо.

Окремо зупинились учасники заходу і на розвитку спорту в об’єднаних територіальних громадах. Невід’ємним чинником популяризації фізичної культури серед мешканців громад є модернізація спортивної інфраструктури та  доступність  до суб’єктів спорту.   Дану ініціативу підтримав голова облдержадміністрації Владислав Скальський, в свою чергу додавши, що нині необхідно визначати пріоритети не лише в галузі вищих спортивних досягнень, а й в галузі максимального відсоткового охоплення фізкультурою та спортом  членів територіальної громади. «Є дороговартісні види спорту, є більш масові, популярні, які не вимагають великих фінансових вкладень. Тому, необхідна спортивна співпраця між ОТГ на рівні міжмуніципальних угод,  завдяки яким можна буде спільно використовувати інфраструктуру. Щоб всі одночасно не будували футбольні майданчики, чи інші спортивні споруди, а використовували у співпраці ті,  що є  в наявності. Домовившись, можна перевозити дітей тими ж автобусами, що є сьогодні в громад на перевезення школярів», - підкреслив Владислав Скальський.   

 

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації