Перший заступник голови ОДА, голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій облдержадміністрації Сергій Здітовецький провів сьогодні, 27січня, засідання щодо заходів з  ліквідації осередку грипу птиці в Немирівському районі Вінницької області. Голова комісії акцентував увагу на необхідності посилити контроль за епізоотичною ситуацією з метою недопущення розповсюдження збудника грипу птиці  на території  області.

 Начальник Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області  Григорій  Сидорук проінформував  присутніх про першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби.

Посадовець зазначив, що 18 січня на підприємстві «Хутір» у с.Бугаків Немирівського району було зареєстровано загибель птиці.

Відповідно до звіту науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветсанекспертизи про результати дослідження патологічного матеріалу, виявлено вірус високопатогенного грипу птиці (типу А, субтипу Н5).

Станом на 08:00 годину 23 січня 2020 року піддано умертвінню 108,688 голів птиці, в тому числі: з ПП "Хутір" – 108,144 голів; з ТОВ "Немирів-Поділля" - 544 голови. Трупи птиці перевезені до визначеного місця спалення на території епізоотичного вогнища. Тривають заходи з поетапного спалення.

Григорій Сидорук зазначив, що станом на 27 січня 2020 року проведено дезінфекцію приміщень по утриманню птиці, триває робота з дезінфекції території. Відібрано та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на якість проведеної дезінфекції 140 зразків змивів/відбитків, в тому числі: з пташників – 110, з яйцекладів -20 та 10 зразків з прилеглої території біля приміщень.

В суб’єктів діяльності різних форм власності вилучено та утилізовано шляхом спалювання 38804 шт. яєць.

Посадовець акцентував, що даний вірус грипу птиці не є небезпечним для людей, оскільки не передається від птахів до людини безпосередньо або через вживання продукції з курятини. Проте птахів цей вірус вражає дуже швидко і призводить до масової загибелі.

Тож з метою контролю за епізоотичною ситуацією, в зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд. Ними проведено клінічний огляд 28193 голів птиці в 1418 дворах 39 населених пунктів, роботу завершено. За результатами проведеного клінічного огляду інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило.

 Начальник Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області  повідомив:«Роботу  розпочато 22.01.2020 р. і станом на 24.01.2020 р. завершено відбір та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на наявність збудника грипу птиці 800 зразків крові та 1120 змивів з 39 населених пунктів. Станом на 26 січня завершено роботу щодо обліку птиці в індивідуальному секторі. За результатами проведених лабораторних досліджень збудника грипу птиці не виявлено»,- підкреслив Григорій Сидорук.

З метою підтвердження статусу благополуччя по грипу в області планується здійснити відбір проб біоматеріалу з усіх птахогосподарств Вінницької області та провести відповідні лабораторні дослідження.

 Заслухавши та обговоривши інформацію, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Вінницькій облдержадміністрації прийняла відповідне рішення  щодо недопущення розповсюдження збудника грипу птиці  на території  області.

Завершуючи засідання, голова комісії Сергій Здітовецький підкреслив, що основним пунктом прийнятого рішення є термінове  проведення засідань районних надзвичайних протиепізоотичних комісій  з метою призначення позапланових перевірок у кожному птахогосподарстві на території Вінницької області.

Наразі ситуація щодо грипу птиці  на території  області контрольована.

 

  Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації