Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович під час щопонеділкової апаратної наради голови ОДА з керівниками департаментів та служб області.

Рівень захворюваності на грип та ГРВІ на 10% нижче епідпорогу.

Разом з тим, зафіксовано 16 випадків захворювання на грип А, 56 тяжких випадків вірусно-бактеріальних пневмоній, з яких 3 - дуже важких, але на сьогодні стан пацієнтів покращується.

Людмила Грабович наголосила, що в аптечній мережі та лікарнях області в повному обсязі наявні необхідні медикаменти, в тому числі противірусні та протибактеріальні препарати, а також експрес-тести на виявлення грипу та вірусів.

В свою чергу, з огляду на спалах корона вірусу та поширення його в світі, Владислав Скальський підкреслив: «За дорученням Президента України суттєво посилені заходи контролю на кордоні щодо осіб з підвищеною температурою, а також впроваджено інші попереджувальні заходи, тому можна вважати, що ситуація в Україні під контролем».

Загалом по Україні Вінницька область є однією з лідируючих в сфері охорони здоров’я та надання медичних послуг. Наразі Урядом приділяється велика увага створенню 10 опорних закладів в області.

Наразі Владислав Скальський дав доручення посилити інформаційну компанію, що стосується формування мережі опорних закладів в області, аби люди розуміли, що собою являє мережа опорних закладів, для чого вона формується, яким чином районна лікарня повинна забезпечувати своє фінансування і яким чином вона повинна відповідати вимогам національної служби здоров’я для того, щоб отримувати фінансування за надані медичні послуги.