Відповідним розпорядженням № 55 від 28 січня 2020 року «Про проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2020 році» голова облдержадміністрації Владислав Скальський доручив: “Призвати на строкову військову службу громадян України чоловічої статі, придатних за станом здоров’я до військової служби, яким до дня відправлення у військові частини

виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”.

Відтак, призови цьогоріч відбуватимуться у два етапи: у квітні – червні 2020 року та у жовтні – грудні 2020 року. Відповідним розпорядженням затверджено склад та графік засідань обласної призовної комісії.

Обласним збірним пунктом та місцем урочистих проводів призовників стане місто Козятин, що на Вінниччині. Військовим комісаріатам, для відправки призовників на обласний збірний пункт, буде надано автомобільний транспорт та забезпечено охорону громадського порядку.

Розпорядження зобов’язує забезпечити на обласному збірному пункті у Козятині проведення тестування фізичної підготовки громадян, які підлягають призову на строкову військову службу.

Розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування у місцевих засобах масової інформації, крім підпункту 1 пункту 1, який набирає чинності з 01 березня 2020 року, та підпункту 2 пункту 1, який набирає чинності з 01 вересня 2020 року.

Президент України Володимир Зеленський видав указ від 16 січня 2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році». Зокрема, у документі зазначено, що юнаки будуть призиватися після настання повноліття – у вісімнадцятирічному віці. Нагадаємо, що раніше призовний вік в Україні складав від двадцяти до двадцяти семи років.

Також відповідним розпорядженням Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області доручено “проводити, відповідно до вимог чинного законодавства, за зверненням районних (міських) військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік,розшук, затримання і доставку до районних (міських) військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку”.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації