У рамках щорічної оцінки діяльності керівників підприємств, установ та організацій, в області триває перевірка роботи медичних закладів. Департамент охорони здоров'я ОДА проводить співбесіди з очільниками обласних установ. Під час зустрічі обговорюють фінансове забезпечення, кадровий потенціал закладів, кількість наданих медичних послуг та роботу, що проводиться лікарнями в рамках підписання угод з НСЗУ та відповідно до Програми медичних гарантій 2020.

До прикладу,у перспективі роботи лікарні імені М. І. Пирогова -  завершення облаштування хірургічного корпусу, зокрема, це стосується відділення гемодіалізу та стерилізаційних. Також передбачено роботу телемедичної служби в закладі.

Госпіталь ветеранів війни у Пакеті медичних гарантій працюватиме в напрямі ендоскопічних досліджень, хірургічних операцій дорослому населенню, а також реабілітації пацієнтів з ураженням скелетно-м`язової та нервової системи.

До реформування також готові медики Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О. Ющенка, Вінницької обласної психлікарні №2, Вінницької обласної клінічної дитячої інфекційної лікарні.

На сьогодні заклади стовідсотково готові до нового етапу своєї роботи, адже відповідають критеріям сучасної інформаційної системи. Зокрема, проведено комп’ютеризацію, автономізацію, оптимізацію посад, навчання лікарів у нових умовах. Крім цього, наявні усі необхідні ліцензії на медичну практику тощо.

Фтизіатричні заклади області працюють над подоланням туберкульозу та створенням комфортних умов для пацієнтів.

 Так, одним із нагальних питань Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об'єднання «Фтизіатрія» є завершення реконструкції дитячого відділення, впровадження усіх можливостей медичної електронної системи. Зокрема, це стосується електронних медичних карток, направлень.

Відповідно до Пакету медичних гарантій ВОСТМО «Фтизіатрія» працюватиме в напрямі лікування туберкульозу у дітей і дорослих, психіатричної допомоги дорослим. Також до переліку послуг входитимуть хірургічні операції дорослим в стаціонарних умовах, стаціонарна паліативна допомога дорослому населенню.

Наразі медичні заклади відновного лікування готові до підписання угоди з НСЗУ. У наявності інформаційна система. Лікарі отримали електронні підписи, зареєстровані в системі «е-Health» та на навчання по DRG.

Такі заклади планують підписати угоду з НСЗУ за пакетами: медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи; медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату. Крім цього, заплановано придбання медичного обладнання, у тому числі й для реабілітації.

Серед пріоритетів розвитку Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні на 2020-й такі пункти як: переоснащення центрального стерилізаційного відділення, розширення напрямків надання платних медпослуг, утеплення фасадів будівель закладу, капітальний ремонт господарчого корпусу, облаштування закладу засобами системи протипожежної безпеки, розробка принципів оплати роботи працівників закладу в умовах комунального некомерційного підприємства. Загалом, заклад стовідсотково готовий до роботи у нових умовах фінансування.

У планах розвитку КНП «Подільський регіональний центр онкології ВОР» - укладання угоди з НСЗУ по 10 пакетах медичних гарантій. Серед них: амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах; діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих та дітей; діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань у дорослих і дітей; інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень.

Онкоцентр у 2020-му планує почати реконструкцію будівлі хіміотерапевтичного відділення. Також заклад потребує необхідного діагностичного обладнання (цифрового мамографа) та експертної ультразвукової системи.

У планах розвитку КНП «Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр ВОР» на 2020-й – укладення угоди з НСЗУ щодо амбулаторної вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу; зі стаціонарної допомоги дорослим та дітям з нехірургічними (соматичнимим) захворюваннями; хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах. Також передбачено придбання медобладнання, розширення спектру надання платних медичних послуг.

Протягом минулого року КНП «Вінницький обласний центр служби крові ВОР» отримав ліцензію МОЗ України на медичну практику та успішно пройшов наглядовий аудит системи менеджменту сертифікованої якості за низкою показників. На підприємстві впроваджено нові методики виготовлення компонентів донорської крові. Усі етапи забору, обробки та виготовлення компонентів донорської крові здійснюються автоматизовано, кожне робоче місце оснащене сучасним комп’ютером, уся продукція штрихкодована.

У планах розвитку на 2020-й – централізація заготівлі крові, що забезпечить високу якість та керовані систематизовані процеси виготовлення продукції з донорської крові. Можливість працювати у виїзних умовах, наближення підприємства до донора, доступність бажаючих до процедури донації безпосередньо на місці роботи чи навчання, - все це дозволить працівникам центру служби крові збільшити заготівлю препаратів крові, яких потребують лікувально-медичні заклади регіону. Крім того, підприємство планує запровадити низку платних лабораторних послуг та плазмоферезу.

 

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації