Саме такий акцент зробив голова облдержадміністрації  Владислав  Скальський  у своєму виступі на засіданні розширеної колегії служби у справах дітей обласної державної адміністрації за підсумками  роботи у 2019 році. Участь у колегії взяли заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков та начальник відділу служби у справах дітей райдержадміністрації Олександр Балтовський.

Очільник області висловив щире захоплення патронатними  та прийомними батьками, які були присутні на зустрічі, зазначивши, що для усиновлення дітей  потрібно мати  неабияку хоробрість:  «Саме завдяки  вам діти отримують шанс на щасливе дитинство та гарну родину».

 Відтак, голова ОДА  відзначив ефективність формату, в якому проходила  зустріч: «Як важливо, коли власна думка   кожного спікера доноситься до загалу через організацію дискусії навколо  нагальної проблеми. Ми будемо використовувати цей формат  постійно для формування цілей та швидкого реагування на проблеми, що виникають»,- підкреслив Владислав Скальський.

Також голова ОДА  зосередив увагу учасників колегії на трьох основних аспектах. «Першим є те, що сімейна форма виховання для дитини є найкращою. І тому ми повинні робити усе можливе, аби кожна дитина виховувалась в  сім’ї, або  наближеній  до неї формі  виховання – це є найголовніший стратегічний пріоритет. Якщо говорити про головну мету, то це – стовідсоткове охоплення дітей  сімейними формами виховання.  Процес деінституалізації  потребує чіткого алгоритму, в  основу якого буде покладена потреба дитини».

Другий акцент - це популяризація будинків сімейного типу. «Людям потрібно розказувати і показувати приклади функціонування будинків сімейного типу. Я особисто відвідував такі будинки,  спілкувався з батьками, які погодилися виховувати дітей, а також з дітьми, які охоплені такою формою виховання. Такі родини заслуговують, щоб про них говорили. Маємо донести необхідну інформацію до людей, які навіть не уявляють про існування такої форми виховання. Суспільство повинне враховувати  потреби будинків сімейного типу і  дітей, які там виховуються»,- наголосив Владислав Скальський.

Третій аспект, на якому зупинився голова облдержадміністрації , стосувався дітей з інвалідністю. «Мені дуже приємно, що Вінниччина є областю, в якій впроваджена інноваційна форма – тимчасовий відпочинок для батьків, які виховують дитину з інвалідністю. І це убезпечить сім'ю від «вигорання». Я вважаю, що така форма повинна діяти не тільки у Вінницькій області, а й поширюватись за її межами. Це необхідно для того, щоб діти-інваліди мали повноцінну сім'ю, яка могла б не знесилюватись, щодня стикаючись із безліччю проблем, пов'язаних з інвалідністю».

Що стосується дітей, які вилучаються із сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, то очільник області підкреслив: « Дуже важливо розробити план, яким чином ця дитина буде жити далі. Насправді, життєві обставини в кожної дитини індивідуальні. Всюди свій набір проблем, тому повинен бути забезпечений індивідуальний план на кожен випадок».

Торкаючись ефективності рейдів, які проводять фахівці Служби у справах дітей  із залученням місцевої влади та правоохоронних органів, виявляючи дітей, що опинились в небезпеці, Владислав Скальський закликав уникати формального підходу: «Тут не  може бути нормативів. Може бути увага, чесне і щире виконання своїх обов'язків. Не може бути норматив, наприклад, за рейд знайти одну чи три дитини. За кожну дитину потрібно вболівати виключно серцем».

Наостанок  голова облдержадміністрації підкреслив, що держава в будь-якому разі не залишить дітей, які цього потребують, без уваги і підтримки. «В державі йде важливий процес – заключний етап децентралізації. В цьому контексті  важливо, щоб Служба у справах дітей була готова працювати  в нових умовах та компетентно виконувати покладені на неї  функції. Пріоритетом була  і залишається дитина: її  інтереси,  її розвиток, збереження  життя та здоров’я »,- підсумував Владислав Скальський.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації