Сьогодні, 6 лютого, голова облдержадміністрації Владислав Скальський відвідав  відділення «Ощадбанку», що знаходиться в м. Вінниця по вулиці Соборна, 69 та ознайомився з початком роботи на Вінниччині Програми фінансової державної підтримки мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%».

 

Нагадаємо, Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запрацювала 1 лютого, а сьогодні в даному відділенні «Ощадбанку» відбулось підписання кредитного договору в рамках реалізації програми.

Представники державного банку «Ощадбанк», одного із банків-партнерів програми, у розмові з головою обласної державної адміністрації відмітили значний попит серед підприємців Вінниччини на таке доступне кредитування.  Сьогодні дана фінустанова розглядає 8 подібних проєктів в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» .

Зокрема, генеральний директор підприємства СТОВ "УКРАЇНА", розташованого у смт. Ситківці Немирівського району, Андрій Вечерук розповів голові ОДА, що підприємство займається рослинництвом – вирощуванням зернових, бобових культур і насіння олійних. Працює на аграрному ринку вже двадцять років та невпинно нарощує технічні потужності. Про старт даної Державної програми дізнався зі ЗМІ. Відтак, він звернувся до банку за позикою у 499 тис. грн під 7 % на 12 місяців, щоб придбати спеціальну сільськогосподарську техніку – трактор FT 1054AC.

Голова облдержадміністрації Владислав Скальський привітав підприємця із отриманням вигідного кредиту, подякував за активність та зазначив, що дана програма була створена з метою надання ефективної державної підтримки для підприємців, яким необхідні кошти на розвиток власного бізнесу. Тепер вони мають можливість взяти позику на стартап або розвиток власної справи під низьку відсоткову ставку – від 5 до 9 %.

«Чимало підприємців по інерції все ще побоюються використовувати для ведення бізнесу фінансово-кредитний ресурс від держави через значне відсоткове навантаження. Відповіддю на першочергову потребу малого бізнесу – доступне фінансування – стало започаткування державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %». Загалом на реалізацію цієї програми у 2020-му році в державному бюджеті передбачено 2 млрд грн. Переконаний, що це тільки початок. Наразі йде напрацювання реальних фактичних кейсів, аби сфокусуватися саме на тому профілі бізнесу, який гостро потребує кредитної підтримки. Відтак, вибудувати портрет малого підприємця, який насправді користується програмою, а не лише дискутує чи критикує», – наголосив Владислав Скальський.

Нагадаємо, Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” ініційована Президентом України та Кабінетом Міністрів України з метою широкої державної підтримки інвестиційних проєктів українських мікро- та малих підприємств, розвиток в Україні приватного підприємництва загалом та створення нових робочих місць.

Надання трьох можливих ставок – 5%, 7% або 9% – за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та строку його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. Власний внесок позичальника становить 20-30% від вартості проєкту.  Фактичне кредитування здійснюватиметься банками-партнерами програми.

За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до 5 років, кредитне фінансування має бути спрямоване підприємцями-учасниками виключно на купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.

Уряд очікує, що Державна програма “Доступні кредити 5-7-9%” сприятиме розширенню діяльності мікро- та малого бізнесу, їхньому виходу з «тіньового» сектору економіки, створенню нових робочих місць, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів. Впровадження програми, за дорученням Уряду, здійснюватиме Фонд розвитку підприємництва при Міністерстві фінансів України.

 

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації