Пристарілим людям краще у "слизькі дні" не виходити з дому. Якщо все ж виникла потреба, то не соромтесь узяти тростину з гумовим наконечником чи з шипом (лижну палицю).

  Пам'ятайте, що взуття краще всього одягнути на мікропористій підошві з пружною м'якою основою.

  Для покращення зчеплення з льодом можна: наклеїти лейкопластир, кусок поролону чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук. На день-другий такої конструкції вистачить; зчеплення з льодом покращує ще один спосіб - натерти наждачним папером підошву чи наклеїти її.

  Спеціалісти-травматологи рекомендують звернути увагу на свою ходу: не поспішати, ступати треба на всю підошву, ноги злегка розслабити у колінах. Руки не займати сумками. Врахувати, що коли поспішаєш, то вийти треба з дому раніше.

  Тим, хто молодший, треба навчитися правильно падати. Відразу присісти - щоб знизити висоту падіння. У мить падіння треба стиснутись, напружити м'язи, а торкнувшись до землі, обов'язково перекотитися: удар, спрямований на вас, таким чином, розтягнеться і витратить свою силу на обертання.

  Остерігайтесь транспортних засобів. Дорогу переходьте у вказаних місцях. Не поспішайте сідати у транспортні засоби загального користування.

  Пам'ятайте, що у кожну мить ви можете підсковзнутися і попасти під колесо.

  Водії! Обмежте користування транспортними засобами при ожеледиці. При необхідності виїжджайте тільки на справних транспортних засобах.

  Виконуйте правила Дорожнього руху:

  • дотримуйтесь дистанції;
  • не збільшуйте швидкість, особливо при проїзді пішохідних доріжок та перехресть вулиць;
  • в ожеледицю використовуйте завчасно підготовану до зимової експлуатації гуму ходової частини (з шипами, ланцюгами);
  • не перемикайте швидкість і не вимикайте зчеплення на підйомах та спусках. Гальмуйте двигуном;
  • гальмуйте, не вимикаючи зчеплення, заздалегідь, під’їжджаючи до місць, де можлива поява пішоходів чи інших перешкод.

 

Сектор з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органам