На сьогодні основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного страхового стажу, який з 01.01.2020 повинен становити 27 років, з подальшим збільшенням цього показника на 12 місяців щорічно аж до 35 років з 1 січня 2028 року. Отже, ті, хто претендуватиме на пенсію за віком після 2028 року,  повинні будуть підтвердити вже 35 років страхового стажу.

         Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

         У разі, коли роботодавець з якихось причин не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників,  страховий стаж за періоди несплати не нараховується. Зазвичай це відбувається, коли працівнику платять зарплату в “конвертах” або ж людина працює нелегально.

         Легальна робота - це належно оформлені трудові відносини або зареєстрований в службі зайнятості відповідно до законодавства трудовий договір з підприємцем. Легальне працевлаштування гарантує одержання відповідної пенсії за віком, по інвалідності та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

         Виплата зарплати у “конверті” – це не тільки порушення роботодавцем чинного законодавства щодо обов’язкової сплати внесків, а і сам працівник свідомо позбавляє себе права на соціальний захист та пенсійне забепечення, гарантовані державою.

         Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.

         Вимагайте від свого роботодавця офіційного оформлення трудових відносин – подбайте про своє майбутнє сьогодні!