Перед початком розгляду питань порядку денного 42 позачергової сесії Вінницької облради депутати торкнулися питання можливої зміни переліку опорних лікарень у рамках медичної реформи. Відтак, голова облдержадміністрації Владислав Скальський дав пояснення з приводу цього питання. Він зазначив, що районні лікарні повинні змагатися не за те, щоб отримати статус «опорної», який може бути переглянутим, а сфокусуватися на тому, щоб надавати якісні медичні послуги пацієнтам. Це основна філософія медичної реформи.

«Критерії визначення опорних лікарень були розміщені на сайті НСЗУ і на сайті Вінницької обласної державної адміністрації. Одним із основних є охоплення населення. Чому вони саме такі? Тому що будь-яке фінансування має свої межі, і вони встановлені для того, аби зафіксувати прерогативу держави. Прерогатива держави – надання екстреної медичної допомоги, аби врятувати життя», – зазначив Владислав Скальський. Він порекомендував всім, кого цікавить перебіг реформи на вторинному та третинному рівнях користуватися сайтом Національної служби здоров’я України.

Владислав Скальський зазначив, що на сайті Національної служби здоров’я України розміщено інформаційно-аналітичну панель (дашборд) щодо стану подання пропозицій на укладення договору з НСЗУ від закладів спеціалізованої медичної допомоги.

Водночас голова облдержадміністрації закликав районні лікарні укладати договори з НСЗУ для отримання пакетів на надання медичної допомоги, адже з 1 квітня ті лікарні, які укладуть з НСЗУ договори на надання відповідних послуг, перейдуть на пряме фінансування.

«До речі, екстрена медична допомога – це один з пакетів послуг, розроблених НСЗУ. У Вінницькій області таку пропозицію на укладення договору з НСЗУ подав один медичний заклад –  Комунальне некомерційне підприємство "Територіальне медичне об’єднання "Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної Ради". Я пропоную всім лікарням включити цей пакет до пропозицій на НСЗУ. Ніхто не забирає у вас права рятувати життя людей. Це ваш обов’язок. Я докладу всіх зусиль, для того, аби на Вінниччині, в інтересах всіх жителів області, була сформована найкраща мережа опорних лікарень, для порятунку людських життів», – наголосив Владислав Скальський.

Голова ОДА повідомив, що наразі НСЗУ одержала 323 пропозиції на укладення договорів з НСЗУ від 57 медичних закладів Вінницької області. Важливим також є те, що НСЗУ приймає від лікарень пропозиції на укладення договорів про медичне обслуговування населення до 18:00 год. 28 лютого. Після закінчення цього строку пропозиції розглядатись не будуть.

Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації