Знову річниця Чорнобиля. Тридцята. Найбільша в історії атомної енергетики аварія відлунюється із тих часів у очах ліквідаторів, які дякують Богу, що дожили до сьогоднішніх днів, на відміну від тих, кому не суджено було. Радіоактивні елементи йоду, стронцію і цезію. Чорнобильська катастрофа стала початком великих людських жертв, а сам Чорнобиль – символом атомної небезпеки у світовому масштабі.

26 квітня – день жалоби, день смутку, день вшанування подвигу тих, хто до сьогоднішнього дня проносить у собі гіркоту тих подій, і день пам’яті тих імен і тих громадян, що на полі бою із атомом віддали життя.

30 річниця аварії на ЧАЕС відзначалася й на Немирівщині і в райцентрі зокрема. Від центру міста до меморіального комплексу, де знаходиться й символічний пам’ятник чорнобильської трагедії, урочистою ходою пройшлись усі небайдужі – ліквідатори району із близькими, представники владних структур, учні та педагоги, громадськість. Як символ і оберіг жінки у руках несли ікону «Чорнобильський спас». Вона унікальна своїм змістом, адже до неї – на іконах не зображали живих людей поряд зі Спасителем.

На цьому мітингу-реквіємі голова Немирівської районної організації «Союз Чорнобиль України» В’ячеслав Печак зачитав список усіх тих борців із атомом із Немирівщини, котрі не дожили до сьогоднішнього дня. Їхню світлу пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

Урочиста частина Дня пам’яті Чорнобиля проходила у районному будинку культури, де працівники закладу та школярі підготували тематичну програму, в тому числі був продемонстрований відеоролик про ту трагічну подію 1986 року.

Шану ліквідаторам віддали представники районного та міського керівництва – голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, голова районної ради Володимир Дзевелюк та Віктор Качур. Ліквідаторам та їхнім сім’ям висловили найщиріші співчуття, побажання доброго здоров’я та благополуччя. Особливі слова вдячності від влади прозвучали голові районної чорнобильської організації В’ячеславу Печаку за постійну підтримку та розуміння проблем побратимів-чорнобильців в нелегких умовах сучасності, а також його привітали із днем народження, котрий збігається із днем пам’яті тієї катастрофи.

Чорнобильці отримали грамоти від райдержадміністрації та районної ради із грошовою допомогою, відзнаки Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України». Своїх ліквідаторів відзначили й Немирівська центральна районна лікарня та Ковалівська територіальна громада. Зокрема, районний військовий комісар Юрій Лівкутник оголосив про чергове підвищення військових звань учасникам ліквідації на ЧАЕС.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю