26 лютого 2020 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведений круглий стіл на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству», в якому прийняли участь заступник голови райдержадміністрації П.В.Бугаков, представники служби у справах дітей РДА, сектору сім’ї, молоді та спорту управління соціального захисту населення РДА, відділу освіти РДА,

сектору ювенальної превенції Немирівського ВП ГУНП у Вінницькій області,  філії ДУ «Центр апробації» у Вінницькій області, бюро безоплатної правової допомоги.

Насильство в сім'ї – болюча тема для нашого суспільства. Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо раніше про домашнє насильство говорили як інциденти у подружжі, то тепер коло осіб, які підпадають під визначення, більш ширше. Тепер до осіб, які можуть бути визнаними кривдниками, відносять: прийомних батьків, осіб, які спільно проживають чи проживали в одній родині, рідних братів, сестер, опікунів й інших родичів – дядько, тітка, племінниці, двоюрідні брати, сестри, двоюрідні дідусі та бабусі.

Учасниками заходу обговорено ряд актуальних питань щодо  законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, повноваження державних структур, установ та організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства в сім’ї; шляхи попередження таких злочинів, необхідності впровадження роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, узгодження та налагодження взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Попередження насильства в сім’ї актуальне не тільки на загальнодержавному рівні, але й на місцевому рівні для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від насильства мали б доступ до якісних послуг, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.

Немирівський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді