Сьогодні, 5 березня, у Вінницькій міській раді відбулась пресконференція щодо запобігання занесенню та розповсюдженню в області коронавірусної інфекції.

У зустрічі з представниками ЗМІ Вінниччини взяли участь: головний інфекціоніст області, професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ВНМУ Лариса Мороз;

доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ, кандидат медичних наук Олена Онофрійчук, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк, директор Департаменту охорони здоров'я ВМР Олександр Шиш.

Фахівці закликають громадян зберігати спокій та дотримуватись правил гігієни, а також уникати масових заходів.

На сьогодні у навчальних закладах, зокрема, у школах та дитячих садках посилено заходи з дезінфекції приміщень. Транспортні засоби у Вінниці обробляють відповідними дезрозчинами.

Під час пресконференції присутнім також розповіли і про заходи профілактики, які проводяться з метою протидії поширенню коронавірусу.

Професор, завідувач кафедри інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова, головний обласний інфекціоніст Лариса Мороз розповіла, що COVID – 19 найбільше вражає легені. У разі необхідності таких хворих лікуватимуть в інфекційному відділенні міської клінічної лікарні №1. 

«Основними симптомами є сухий кашель та висока температура. Це абсолютно новий вірус і до цього часу джерело його виникнення невідоме. Вже з’ясовано, що основним органом ураження є легені. У разі виникнення таких випадків у Вінниці, дорослі знаходитимуться у відділенні першої міської лікарні, де є п’ять боксів. Там також окремий вхід, через який доправлятимуться такі пацієнти безпосередньо у відділення. У нас є місячний запас засобів захисту для лікарів, антибактеріальний запас також у наявності. Два бокси виділені для осіб, у яких підтвердиться коронавірус. Вони обладнані апаратами штучної вентиляції легень, там є концентратор кисню. Я думаю, що готовність Вінниці - одна із найкращих по Україні. У нас кваліфікований персонал. Є лікарі, які пройшли міжнародні тренінги щодо особливо небезпечних інфекцій, в тому числі таких як вірус Ебола, який має 60% летальних випадків. Це в десятки разів більше, ніж від коронавірусу», - зазначила Лариса Мороз. 

 «Хочу нагадати, що коронавірус і грип відносяться до групи респіраторних інфекцій. Перебіг їх багато в чому схожий і ускладнення теж. Додатково до тих заходів, які ми проводимо, на лютневій сесії міської ради виділено ще 800 тис  грн, щоб поповнити той запас лікарських засобів, який у нас уже є. Основним у лікуванні, крім антимікробної і симптоматичної терапії є киснева терапія. Тому ми проводимо реконструкцію кисневої мережі інфекційного відділення. Але ми не маємо забувати про те, що в країні йде епідемія грипу і за дев’ять тижнів в Україні – 60 доведених випадків смертей від грипу. Жодна із померлих осіб не мала щеплення», - зазначив Олександр Шиш. 

Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб ВНМУ ім. Пирогова Олена Онофрійчук відзначила, що залишається висока кількість звернень з приводу захворювання на грип.

 «Дитячий організм вразливий до вірусів, тому ми звертаємося до батьків, щоб вони в разі симптомів грипу одразу зверталися до лікарів. Щодо пацієнтів з коронавірусом – ми всім необхідним забезпечені і готові до прийому таких хворих», - додала Олена Онофрійчук.  

Також директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш розповів, що посилені профілактичні заходи проводяться у школах та дитячих садках, транспорті, Прозорих офісах. 

 «Вінницька транспортна компанія проводить перед рейсом та після рейсу дезінфекцію, протирають поручні та підлогу салонів. В усіх Прозорих офісах встановлені антисептичні засоби для відвідувачів і персоналу. Посилили роботу в школах та дитячих садках з використання деззасобів, вологому прибиранню класів та місць загального користування, провітрюванню приміщень. Педагоги мають контролювати, щоб діти добре мили руки. Керівникам комунальних підприємств ми рекомендували частіше проводити вологе прибиранні із застосуванням деззасобів. Вкотре нагадую: якщо у вас виникла респіраторна інфекція  - не треба йти до інституту чи на роботу, потрібно зв’язатися із сімейним лікарем. Також треба самоізолюватися, адже у вас є простуда і ваш імунітет вже знижений, тож ви не можете повноцінно боротися із інфекцією. Отже,треба бути свідомими і обмежити коло осіб, з якими контактуєте. Якщо немає потреби відвідувати місця скупчення людей – то і не робіть цього. Дотримуйтеся правил особистої гігієни. На сьогоднішній день у світі ще немає вакцини від коронавірусу, але у нас є перевірені способи, які дозволяють вберегти себе від інфекційних захворювань», - додав Олександр Шиш. 

Під час пресконференції заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Марусяк зазначила, що медичні заклади області готові до роботи в умовах можливого занесення та поширення коронавірусної інфекції.

 «Базовими інфекційними відділеннями були визначені перша лікарня та інфекційна дитяча лікарня, а також медзаклади прикордонних територій – це Могилів-Подільська лікарня інтенсивного лікування, Ямпільска та Крижопільська лікарні, які будуть приймати таких пацієнтів у разі потреби в першу чергу. Окрім цього, готові до прийому таких пацієнтів усі центральні районні лікарні Вінницької області, де є інфекційні відділення. Створений запас засобів індивідуального захисту, медикаментозний, деззаобів. Всі інфекціоністи наших закладів пройшли навчання та тренінги, а також створені інфекційні бригади. На сьогодні у Вінницькій області є 122 таких бригади. В кожному з інфекційних відділень у районах є бокси, напівбокси та палати інтенсивної терапії, забезпечені відповідним обладнанням, зокрема, апаратами штучної вентиляції легень, концентраторами кисню тощо, а також медичними препаратами, які потрібні у таких випадках», - зауважила Надія Марусяк.

За її словами, медичні заклади та персонал у  Вінницькій області готові до роботи з пацієнтами у разі виникнення випадків коронавірусу.

Загалом, у разі виявлення COVID – 19 на території Вінницької області, відділення для хворих підготовлені та оснащені усім необхідним. Приміщення ізольовані, боксовані палати мають окремий вхід для хворих та для медичного персоналу.

Нагадаємо, що метою запобігання занесенню та розповсюдженню коронавірусу керівництво області рекомендує обмежити проведення масових заходів, починаючи з 05.03.2020 року. У зв’язку з цим, на Вінниччині скасовано проведення урочистостей до Міжнародного жіночого дня.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації