В Україні зафіксовано перший випадок  коронавірусу. Захворів чоловік з Чернівців, який  нещодавно приїхав з Італії. Розповідаємо, що це за вірус, які його ознаки, чим він небезпечний.

Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія.

Їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах світу, їх існує вже сім. Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Науковці припускають, що це вірус тієї самої родини, що і той, який спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї десять років тому.

Ймовірно, розповсюдження почалося із місцевого ринку морепродуктів, де також продавали живих тварин. Дійсна кількість людей заражених вірусом може бути набагато більшою, оскільки людей з легкими симптомами скоріше не було виявлено. У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що новий коронавірус поки що не є загрозою світового рівня.

Основними симптомами коронавірусу є: лихоманка, кашель, ускладнене дихання. Проте у деяких пацієнтів першими симптомами були: діарея, тошнота  та розлади шлунку. Симптоми коронавірусу можуть з'явитися якнайраніше через 2 дні, найпізніше –  через 14. Тобто людина може бути вже два тижні заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку. Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду. Основним механізмом передачі коронавірусу є повітряно – крапельний шлях передачі.

Чи варто хвилюватися вірусу?

Якщо ви тісно не контактували з кимось у кого є коронавірус, ви ймовірно будете в безпеці. Якщо людина вже захворіла, то одужання здебільшого залежить від імунітету. Поки відомо, що більшість померлих  мали супутні проблеми із здоров’ям: цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона та  слабкий імунітет. Також з померлих більшість людей літнього віку. Деякі люди перехворіли у легкій формі, інші у більш важкій.

Як запобігти захворюванню?

1. Уникайте контакту з хворими тваринами , особливо з бродячими, їх екскрементами та зіпсованими продуктами тваринного походження.
  2. Дотримуйтесь дистанції у громадських місцях, а саме тримайтесь від людей на відстані як мінімум 1 метра (приблизно 3 кроки), особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.
  3. Мийте руки з милом або дезінфекційним засобом.
  4. Не торкайтесь очей носа та рота брудними руками.
  5. Тримайтесь на відстані від людей, у яких кашель або підвищена температура.
  6. При підвищенні температури, появі кашлю і ускладненні дихання якомога швидше зверніться за медичною допомогою.
  7. Не вживайте в їжу сирі або ті продукти, які не пройшли належну термічну обробку.

У яких випадках слід носити маску:

Здоровим людям маску носити не слід, тільки якщо вони надають допомогу людині з підозрою на коронавірус. Якщо ви кашляєте або чхаєте – носіть маску. Маски є ефективним засобом тільки в комбінації з регулярною обробкою рук спиртовмісним антисептиком або миття водою з милом.

З 27 лютого 2020 року по 6 березня 2020 року, за ініціативи Уряду стартувала Всеукраїнська кампанія з протидії поширенню коронавірусу територією нашої держави, до якої приєднались фахівці Немирівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

За вказаний період  фахівцями Держпродспоживслужби проведено роз'яснювальну роботу щодо запобігання гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом в 64 (загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району),  що становить 100% від загальної кількості.

Також проводилася роз’яснювальна робота в лікувально-профілактичних закладах району, 3-х державних лабораторіях ветеринарно - санітарної експертизи на ринках; 2 вокзалах;  інших місцях  масового скупчення людей.

Робота з заходів по профілактиці та запобіганню виникненню корона вірусної інфекції триває.

Розповсюджувались інформаційні матеріали - "Коронавірус:  профілактика інфікування та поширення", «7 порад для захисту від нової коронавірусної  інфекції».

Немирівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області закликає:

• Зберігати спокій!
  • Дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях!
  • Не скуповувати маски! Маска не захищає від вірусу здорову людину, її необхідно використовувати лише людям, які вже мають симптоми ГРВІ.

Будьте здорові і не хворійте!

Немирівське районне управління

Головного управління