Сьогодні на базі Козятинського обласного збірного пункту відбувся інструкторсько-методичний збір оперативного командування "Південь", до складу якого входять Вінницька, Кіровоградська, Одеська, Миколаївська і Херсонська області участь в якому взяв заступник голови райдержадміністрації Петро Бугаков.. 

 

Головною метою збору було проаналізувати весняну та осінню призовні кампанії 2019 року та визначитися із завданнями на цей рік,  зокрема весняну кампанію, яка стартує вже з 1 квітня. У зборі також були задіяні голови призовних комісій, лікарі-члени призовних комісій, представники військової прокуратури та Нацполіції у Вінницькій обл.

Розпочався збір зі знайомства з особливостями роботи Козятинського обласного збірного пункту – єдиного, винесеного за межі обласного центру і який одночасно може прийняти 300 призовників.

Хвилиною мовчання  вшанували  старшого солдата   Ведешина Андрія Олександровича 1985 р.н.,  уродженця Тульчинського району,  який загинув сьогодні в районі с. Пески Донецької області.  

 Під час основної частини збору було підсумовано призовну кампанію на строкову військову службу у 2019 р. у розрізі кожної з 5 областей, що входять до оперативного командування "Південь", стан обліково-призовної роботи у військових комісаріатах Вінниччини, обговорено комплектування молодим поповненням військових частин, відповідальність за ухилення від військової служби, основні недоліки в роботі обласних та районних медичних комісій, які були виявлені в ході призову громадян та шляхи їх вирішення тощо.

На зібранні йшлося, що результати роботи призовних комісій вказують на зниження з кожним роком якісного стану призовних ресурсів, передусім за станом здоров’я. В результаті чого постійно відчувається дефіцит призовників, придатних до військової служби. Є гостра проблема із ухиленням призовників від строкової служби, збільшилася кількість тих, хто на час призову тікає за кордон.

За словами обласного військового комісара Олега Вінницького, Вінниччина завжди виконує доведені завдання по призову. Торік за 2 призовні кампанії в області призвано близько 1,5 тис. осіб. На весняний призов 2020 р. наряд на область збільшено на 100 осіб. Закликав районні військкомати якісно проводити призовні кампанії, а не за принципом: "кого піймали, того відправили". 

Під час виступу заступник голови райдержадміністрації Ігор Булавський зазначив, що Козятинським районним військовим комісаріатом у тісній взаємодії з органами районної влади проводяться заходи щодо призову громадян України на строкову військову службу, а саме: здійснено аналіз наявних призовних ресурсів, організовано взаємодію військового комісаріату з місцевими органами виконавчої влади,організовано взаємодію з управлінням Національної поліції, визначено перелік лікувально- профілактичних закладів для проведення стаціонарного та амбулаторного огляду призовників. «Всі поставлені завдання, щодо призову громадян України на строкову військову службу та за контрактом будуть виконані» - таким словами завершив свій виступ Ігор Олександрович.

У ході практичної частини інструкторсько-методичного збору його учасники наочно побачили роботу козятинських районної та міської призовних комісій. Наостанок відбувся обмін думками щодо організації і проведення весняного та осіннього призовів 2020 р.     

Джерело: офіційний сайт КОЗЯТИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ