Під головуванням заступника голови Немирівської районної державної адміністрації Бугакова Петра Васильовича 12 березня проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання проведено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України

коронавірусу  COVID-19» та з урахуванням протокольних рішень № 2 від 10 березня 2020 року позачергового засідання державної комісії з питань ТЕБ та НС та протокольного рішення № 7 від 12 березня 2020 року позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС.

 Робота комісії була спрямована на  обговорення питань щодо запровадження на території району карантину, введеного вищезазначеною постановою Уряду. Відповідно до протокольного рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС, яка відбулася 10 березня, ситуацію із загрозою поширення на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, прийнято вважати медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру державного рівня.

Варто зазначити, що станом на 11 березня 2020 року в світі зареєстровано 119 132 випадків захворювання COVID-19, з них 4284  закінчились смертю, у той же час 65 776 (55,2%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 38 176 випадків у 108 країнах/територіях/регіонах. На території Європейського регіону зареєстровано 18 057 випадків захворювання COVID-19  (Італія 10 149, Франція  1 784,  Іспанія  1 622, Німеччина  1 296, Швейцарія  491, Нідерланди  382, Великобританія 377, Швеція 326, Норвегія 277, Бельгія 267, Данія 262, Австрія 182, Греція 89, Сан-Марино 63, Чехія 61, Ісландія 60, Ізраїль 58, Португалія 41, Фінляндія 40, Ірландія 34, Грузія 23, Словенія 23, Румунія 17, Польща 16, Угорщина 12, Хорватія 11, Естонія 10, Азербайджан 9, Білорусь 9, Латвія 8, Росія 7, Північна Македонія 7, Словаччина 7, Люксембург 5, Болгарія 4, Мальта 4, Сербія 4, Республіка Молдова 3, Албанія 2, Боснія і Герцеговина 2, Кіпр 2, Андорра 1, Вірменія 1, Литва 1, Монако 1, Україна 1) та 715 летальних випадків. Станом на 11 березня поточного року в Україні зареєстровано один  лабораторно підтверджений випадок COVID-19. Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 зразки з підозрою на COVID-19. Наразі один зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила з 12 березня по 03 квітня 2020 року встановити обмежувальні протиепідемічні заходи:

- Заборонити проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

-  Призупинити роботу закладів освіти з 12 березня по 03 квітня 2020 року.

- Посилити протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, у місцях масового скупчення людей (на авто- та залізничних вокзалах, ринках, супермаркетах, закладах громадського харчування) з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

- Максимально обмежити пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби; проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян, виключити планування таких заходів, у тому числі пов’язаних з виїздом громадян України за кордон до стабілізації ситуації.

 - Продовжити проведення  санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.

- Чітко визначитись з кадровим потенціалом та матеріальними ресурсами, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання  визначених завдань.

- Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій  усі нараді заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування.

- Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

- Розглянути питання щодо забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків.

- Організувати постійний моніторинг епідемічної ситуації з урахуванням ризику занесення коронавірусної інфекції із сусідніх територій та держав.

- Продовжувати заходи, щодо посиленого протиепідемічного режиму на автовокзалах та транспорті з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

Керівникам підприємств, установ та організації усіх форм власності рекомендувати:

- Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим  повідомленням  ВСП  Немирівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень.

- Максимально перевести здійснювальну персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;

- Запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

- Передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцювання.