Про виконання поставлених головою ОДА Владиславом Скальським, під час ранкового засідання оперативного штабу, завдань керівники  Департаментів та служб області відзвітували в ході вечірнього онлайн засідання.

Так, обговорено можливості розподілу складових обласного матеріального держрезерву, для забезпечення потреб служб, дотичних до протидії поширенню коронавірусу.

Щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ в області, роботи екстреної медичної допомоги та роботи медзакладів області в умовах карантину доповіла директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович: «Наразі ускладнень із викликами і наданням екстреної медичної допомоги немає. Заклади первинної медичної допомоги працюють згідно відпрацьованих алгоритмів дій. На сьогодні 90% сімейних лікарів знаходяться на своїх робочих місцях, решта у відпустці, або на лікарняному. Проблематики із обслуговуванням пацієнтів сімейними лікарями немає. Базові фахівці – лікарі інфекціоністи, анестезіологи, реаніматологи, кардіологи, терапевти, неврологи – ті, хто на постійній основі потрібні для консультацій та лікування пацієнтів, працюватимуть постійно. Тим лікарям, які менш задіяні в плановому лікувальному процесі, надаватимуться відпустки. Також, в разі потреби, менш ніж за добу буде забезпечено розгортання додаткових 200 інфекційних ліжок».

В свою чергу Владислав Скальський наголосив, що оперативну інформацію від імпортерів та виробників засобів індивідуального захисту очікуватиме щоденно, аби, не втрачаючи час, забезпечувати пріоритетні потреби – медична галузь, поліція, соцпрацівники, працівники критичної інфраструктури і т.д. Також, керівник області доручив налагодити скоординовану комунікацію з головними гравцями на аптечному ринку, аби оперативно інформувати щодо наявності мед засобів на оптовому ринку, наявності змов дистриб’юторів, контролю за справедливістю розподілу і унеможливлення концентрації засобів захисту «в одних руках», особливо в умовах їх дефіциту.

Щодо перевірки роботи об’єктів критичної інфраструктури з метою забезпечення безперебійної їх роботи та уникнення аварійних ситуацій проінформував заступник голови ОДА Олександр Піщик: «На всі служби передано доручення, щодо об’єктів, які підлягають першочерговій перевірці. В першу чергу це медичні заклади. Таким чином буде здійснено перевірку електропостачання, газопостачання, водопостачання та водовідведення, а також тепло забезпечення».

Не оминули увагою і роботу правоохоронних органів області на період карантину. Зокрема питання стосувались охорони правопорядку працівниками національної поліції та забезпечення їх засобами індивідуального захисту та дезінфекції.

В підсумку відеоконференції Владислав Скальський в черговий раз наголосив на неухильному дотриманні карантинних заходів, злагодженій роботі всіх дотичних служб та необхідності максимально обмежувати можливі контакти між людьми.

 Джерело: офіційний сайт Вінницької облдержадміністрації